تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴

وزارت دفاع آلمان به دنبال افزایش شمار نظامیان مسلمان در ارتش به دنبال استخدام امام جماعت است.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از شبکه العالم، وزیر دفاع آلمان با تقدیر از رفتار مناسب نیروهای مسلمان ارتش این کشور در تعامل با آوارگان اعلام کرد به دنبال افزایش شمار سربازان مسلمان در ارتش، دولت، موضوع تعیین امامان جماعت برای آنها را به طور جدی مورد بررسی قرار خواهد داد.

“اورسولا فون درلاین” اعلام کرد سربازان جوان عرب تبار آلمان خدمات تأثیرگذاری داشته و به وسیله ترجمه برای آوارگان کمک مورد نیاز را ارائه کردند.

دیر لاین با اشاره به اینکه شمار سربازان مسلمان ارتش آلمان در بخش های مختلف درحال افزایش است، افزود: آنها به کاملترین شیوه به وظایفشان عمل می کنند و این افزایش فزاینده باعث شده است دولت ضرورت بررسی استخدام ائمه جماعت مسلمان در ارتش را تصویب نماید.

خبرگزاری رسمی آلمان به نقل از وزیر دفاع این کشورگزارش کرد: تنها مشکل پراکنده بودن سربازان مسلمان در مناطق مختلف است؛ اما دولت برای حل این مشکل نیز راه حل مناسب را در این باره مورد بررسی قرار خواهد داد.

ایمن مزیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز با استقبال از اظهارات وزیر دفاع این کشور، از طرح های برای گفتگو با نامبرده در آینده نزدیک درباره این موضوع خبر داد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس