تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۴

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: بیش از ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور، موقوفه آستان قدس رضوی است.

به گزارش “گذار” محمود مشجری اظهار کرد: بیش از ۱۳٫۵ هزار هکتار از اراضی شهر مشهد، موقوفه آستان قدس رضوی است و در راستای کاربری‌های شهری از جمله مسکونی، تجاری، اداری، فرهنگی، بهداشتی، معابر و سایر کاربری‌های خدماتی مورد استفاده قرار گرفته است.
وی با اشاره به میزان اراضی موقوفه در معاونت املاک و اراضی شهرستان‌ها عنوان کرد: ۲۷۴ هزار هکتار از اراضی موقوفه در حوزه مدیریت املاک و اراضی شهرستان‌ها و ۵۰۰ هزار هکتار نیز در حوزه شهرستان سرخس واقع است.
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی به شیوه عملکرد معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی در مشهد و نمایندگی شهرستان‌ها اشاره و بیان کرد: هیچ تفاوتی در شیوه عملکرد ادارات املاک و اراضی شهرستان‌ها با اداره املاک و اراضی مستقر در شهر مشهد مقدس به لحاظ ماهیتی از نظر حفاظت، نگهداری و بهره‌برداری بهینه از املاک و هزینه درآمدها برای تحقق اهداف و نیت واقف وجود ندارد.
وی افزود: تفاوت عمده در بهره‌وری اراضی است و در شهر مقدس مشهد اراضی شهری با ارزش بالا نسبت به املاک شهرستان‌ها وجود دارد که حساسیت، دقت، مراقبت و بهره‌وری بهینه را ضروری می‌کند.
حفاظت، صیانت و نگهداری از موقوفات و جلوگیری از تعدی و تجاوز به آن‌ها از مهم‌ترین وظایف معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی به شمار می‌آید.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس