تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار رییس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه ایران در همه مراحل دوست و برادر و کنار ترکیه خواهد بود، گفت: آماده‌ایم تا روابط خود را با آنکارا در همه بخش‌ها از حمل و نقل، صنعت و انرژی توسعه دهیم. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر […]

[ad_1]

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار رییس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه ایران در همه مراحل دوست و برادر و کنار ترکیه خواهد بود، گفت: آماده‌ایم تا روابط خود را با آنکارا در همه بخش‌ها از حمل و نقل، صنعت و انرژی توسعه دهیم.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر سه‌شنبه به وقت محلی (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) در این دیدار که در حاشیه هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد، اظهار داشت: شرکای بخش‌های خصوصی دو طرف باید برای همکاری بیشتر حمایت شوند.


رییس جمهور تصریح کرد: دولت و ملت ترکیه را برادر خود می‌دانیم و اراده تهران، تقویت روابط با آنکارا در تمامی زمینه‌ها است.


روحانی در ادامه به کودتای اخیر در ترکیه اشاره و اظهار داشت: وقوع ناامنی و کودتا علیه دولتی که در ترکیه با رای مردم حاکمیت دارد برای ما بسیار ناراحت‌کننده بود و ایران از همان لحظات نخست، تمام امکانات خود را برای ثبات و امنیت در ترکیه به کار گرفت.


رییس جمهور با بیان اینکه کودتا در ترکیه را در ادامه سلسله حوادثی می‌بینیم که برخی قدرت‌ها علیه منطقه ما طراحی کرده‌اند، گفت: تردیدی نداریم که با تلاش مشترک می‌توانیم جلوی مسیری را که دشمن علیه ما طراحی کرده است، سد کنیم.


روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تروریسم و خطرات آن برای منطقه و جهان پرداخت و اظهار داشت: تروریسم تهدیدی علیه همه ما است و نقش دو کشور در مبارزه با تروریسم و ناامنی در منطقه و به ویژه سوریه و عراق اهمیت دارد.


رییس جمهور ترکیه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت دولت و ملت ایران از ترکیه در برابر کودتای اخیر در کشورش گفت: اطمینان داریم که ایران در ادامه این روند، حمایتش را از ترکیه قطع نخواهد کرد.


رجب طیب اردوغان در ادامه برنده اختلاف و ناامنی‌های منطقه را  دشمنان جهان اسلام  دانست و با بیان اینکه دیگران قادر به حل مشکلات منطقه نیستند، اظهار داشت: ایران و ترکیه دو کشور اسلامی و بزرگ منطقه هستند و با همکاری می‌توانند در روند مبارزه با بحران‌ها و ایجاد ثبات در منطقه و از جمله سوریه و عراق نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس