تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه و ارسال پیش‌نویس اولیه گزارش روند تحولات شاخص‌های علم و فناوری در کارگروه مشورتی پایش و ارزیابی دبیرخانه شورای عالی عتف و هیات دولت خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرتال دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، دکتر وحید احمدی […]

[ad_1]

 دکتر وحید احمدی

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه و ارسال پیش‌نویس اولیه گزارش روند تحولات شاخص‌های علم و فناوری در کارگروه مشورتی پایش و ارزیابی دبیرخانه شورای عالی عتف و هیات دولت خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پرتال دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، دکتر وحید احمدی در ارتباط با ماموریت محوله از طرف هیات دولت به دبیرخانه شورای عالی عتف درباره تهیه گزارش تحول شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری، افزایش سهم علم و فناوری در اقتصاد و درآمد ملی، ازدیاد توان ملی و ارتقای کارآمدی، تعیین اولویت‌ها در آموزش و پژوهش با توجه به مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و نیازهای کشور و الزامات نیل به جایگاه اول علمی و فناوری در منطقه؛ ستاد یکپارچه پایش و ارزیابی دبیرخانه شورای عالی عتف گزارش روند تحولات شاخص‌های علم و فناوری در دو سطح ملی و بین‌المللی تهیه و تدوین کرده است.

او افزود: چارچوب به کار گرفته شده در سطح بین‌المللی استفاده از شاخص جهانی نوآوری GII بوده است که با بررسی ورودی‌ها و خروجی‌های نظام علم و فناوری با به کارگیری بیش از ۸۰ شاخص در این چهارچوب، روند تغییرات جایگاه ایران در چهار سال گذشته و همچنین نگاه جهانی به جمهوری اسلامی ایران در بعد علمی و فناوری مورد بررسی قرار گرفته است.

دبیرکل شورای عالی عتف گفت: نکته حائز اهمیت چهارچوب شاخص جهانی نوآوری نگاه ویژه به فرآیند نوآوری است و هر سه سطح علم، فناوری و نوآوری را بررسی می‌کند. در سطح ملی نیز از طریق تلفیق آمار و گزارشات جمع‌آوری شده از حدود ۱۶ دستگاه از جمله دبیرخانه شورای عالی عتف، وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و غیره به تحلیل و مقایسه وضعیت کشور در چهار سال گذشته پرداخته شده است.

احمدی درباره ارسال و ارائه پیش‌نویس اولیه این گزارش تا پایان مهر امسال به کارگروه پایش و ارزیابی علم، فناوری و نوآوری متشکل از نمایندگان وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، وزارت بهداشت، هیات دولت و… خبر داد.

۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس