تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی به بیش از یکصد مزرعه آبزی پروری در استان خدمات تخصصی آزمایشگاهی، کلینیکی و مشاوره ای ارائه می دهد. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی، مسئول اداره بهداشت و مبارزه با بیماری های طیور و آبزیان این اداره کل ضمن اعلام این مطلب گفت: […]

[ad_1]

اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی به بیش از یکصد مزرعه آبزی پروری در استان خدمات تخصصی آزمایشگاهی، کلینیکی و مشاوره ای ارائه می دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی، مسئول اداره بهداشت و مبارزه با بیماری های طیور و آبزیان این اداره کل ضمن اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر در این استان ۷۹ مزرعه پرورش ماهیان سردآبی با مجموع تولید سالانه هزار و ۳۳۲ تن، ۱۳ مزرعه تولید ماهی گرمابی با حجم تولید سالانه ۱۳۱ تن و ۹ مزرعه حدواسط با تولید سالانه ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در این استان دایر است.

 سید فرزین حسینی تصریح کرد: پیشگیری و کنترل بیماری در مزارع آبزی پروری این استان از شرایط مطلوبی برخوردار است و این اداره کل آمادگی دارد در تمام زمینه های موردنیاز بهره برداران، کلاس های آموزشی برگزار و توصیه های کارشناسی به متقاضیان ارائه کند.

وی با اشاره به برگزاری کلاس توجیهی واکسیناسیون ماهیان سردآبی از سوی این اداره کل طی هفته گذشته خاطرنشان کرد: در سال های ۸۵ و ۸۶ در ۲ مزرعه پرورش آبزیان این استان واکسیناسیون رایگان انجام شد و اقدام ترویجی مشابهی هم سال ۹۲ در ۶ مزرعه اجرایی شد که با استقبال بهره برداران همراه بود و امیدوار هستیم با تأمین اعتبارات لازم در بخش دولتی و اقبال بهره برداران به هزینه کرد در بخش خصوصی، مشابه این اقدام و سایر تدابیر پیشگیرانه در سطح مطلوبی در مزارع آبزی پروری استان عملیاتی شود./


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس