تاریخ انتشار: ۱۸ شهر ۱۳۹۴

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام گفت: طبق آنچه آقای صالحی و شمخانی در پاسخ به سؤالات ما اذعان‌ کرده‌اند، ۲ متن دیگر از سوی تیم مذاکره‌کننده هسته‌‌ای با طرف مقابل مورد توافق قرار گرفته است.

به گزارش “گذارخبر” حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: آنچه مورد بحث و توافق بین ایران و طرف غربی شده، ۴ متن است که ما تنها ۲ متن آن را در اختیار داریم و ۲ متن دیگر که برای آمریکایی‌ها و آژانس محرمانه است، در دسترس نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام نیست.

وی گفت: متن اول برجام و متن دوم قطعنامه است که هر ۲ در اختیار ما قرار دارد، اما طبق آنچه آقای صالحی و آقای شمخانی تائید کردند، پای ۲ متن و سند دیگر نیز در میان است که ما از محتوای آن اطلاعی نداریم. متن اول درباره برنامه‌ درازمدت و غنی‌‌سازی و تحقیق و توسعه ایران و متن دوم نقشه‌ راهی است که طرف مقابل آن آژانس است.

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام تاکید کرد: ما باید از محتوای اصلی این ۲ متن دیگر که توسط برخی مسئولان توصیف شده مطلع شویم، ضمن اینکه قرار است ایران تعهدات لازم را نسبت به متن دوم نیز انجام دهد که باید همه چیز در این‌باره روشن شود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس