تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] توسعه همکاری‌های ایران، روسیه و ترکیه در مورد بحران سوریه در هفته‌های اخیر موضوع پوشیده و پنهانی نیست و این چند بازیگر منطقه‌ای تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا درگیری‌های موجود در سوریه خاتمه یابد. ازهمین‌رو درست یک روز بعد از سفر حسین جابری‌انصاری، معاون عربی و آفریقایی ظریف، به آنکارا و […]

[ad_1]

توسعه همکاری‌های ایران، روسیه و ترکیه در مورد بحران سوریه در هفته‌های اخیر موضوع پوشیده و پنهانی نیست و این چند بازیگر منطقه‌ای تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا درگیری‌های موجود در سوریه خاتمه یابد. ازهمین‌رو درست یک روز بعد از سفر حسین جابری‌انصاری، معاون عربی و آفریقایی ظریف، به آنکارا و مذاکرات چهارساعته با همتای تُرکش می‌بینیم که برخی رسانه‌ها از آغاز مذاکراتی میان ترکیه و سوریه با وساطت ایران می‌نویسند.

به گزارش ایسنا، روزنامه‌ الشرق‌الاوسط روز گذشته به نقل از منابعی از آنکارا و تهران مدعی شد که گفت‌وگوهای محرمانه‌ای میان مسئولان نظام سوریه و شخصیت‌های ترکیه‌ای برای آشتی‌دادن بشار اسد و رجب طیب اردوغان در جریان است و این پس از تغییرات به‌وجودآمده در سیاست آنکارا در قبال دمشق است.

این روزنامه همچنین نوشت: اسماعیل حقی، یکی از دیپلمات‌های برجسته ترکیه، این مذاکرات را هدایت می‌کند. وی ژنرال بازنشسته‌ای است که مسئول توافق «اضنه» میان آنکارا و سوریه در سال ١٩٩٨ بود. این ژنرال قبلا معاون رئیس اطلاعات ترکیه بوده و درحال‌حاضر معاون رئیس حزب الوطن چپ‌گراست. الشرق‌الاوسط با طرح این ادعا که این گفت‌وگوها میان سوریه و ترکیه با وساطت ایران انجام می‌شود، افزوده است: «حقی به دمشق سفر کرده است و متعاقب آن دیدارهای دیگری در الجزایر در ماه می گذشته از سوی یک ژنرال دیگر انجام گرفته است».

این روزنامه سعودی در ادامه مدعی شد: «حقی با برخی مسئولان سوری در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرده است که ازجمله آنها عبدالله الاحمر، مرد شماره دوم حزب بعث و علی مملوک، رئیس دفتر امنیت ملی، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه و فیصل مقداد، معاون وی، هستند».

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس