تاریخ انتشار: ۲۰ آبا ۱۳۹۴

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی مضحک مدعی شد بزرگترین بازنده تعامل تهران و غرب، مردم ایران هستند.

به گزارش “گذارخبر”  لیندسی گراهام، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در گفتگو با روزنامه صهیونیستی جروزالم پست اعلام کرد: دولت اوباما با دست یابی به توافق هسته ای سبب قدرتمندتر شدن دشمن اسرائیل شده است.
او در این گفتگو همچنین به بررسی این موضوع پرداخت که چرا رقبای جمهوری خواهش در تمایز قایل شدن میان خود و سیاست های باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، ناکام مانده اند.
گراهام مدعی شد: «دولت اوباما با ارائه پول و تسلیحات بیشتر و همچنین هموار کردن مسیر برای دست یابی به بمب سبب تقویت مهمترین دشمن اسرائیل (ایران) شده است و در عین حال بر این باوراست که با تقویت ارتش اسرائیل می تواند نگرانی ها را در اینباره بر طرف کند.»
گراهام گفت: «هر نامزد جمهوری خواهی که می خواهد بر توافق هسته ای نظارت داشته باشد نمی داند آنها در حال انجام چه کاری هستند. هر نامزد جمهوری خواهی که فکر می کند می توان بر این توافق نظارت کرد، احمقانه فکر می کند.»
گراهام در اظهاراتی گستاخانه مدعی شد: «هدف تغییر رژیم است. نمی خواهم به ایران حمله کنم؛ اما بزرگترین بازنده در این تعامل، مردم ایران هستند.»
وی در ادامه گفت: در صورتی که رئیس جمهور شود به رژیم صهیونیستی تسلیحات بیشتری خواهد فروخت تا از آن محافظت کند.
گراهام درباره انتقاد کلینتون از دولت اوباما گفت: «حق با اوست که انتقاد آشکار از اسرائیل سبب قدرتمند شدن دشمنان اسرائیل می شود.»
 او مدعی شد: «این حقیقت که شما آشکارا از اسرائیل انتقاد نخواهید کرد جایگزین دست یابی به توافقی نیست که سبب قدرتمند شدن  مهمترین دشمن آن برای نابود کردن یک کشور یهودی می شود.»
نظر سنجی ها نشان می دهد میزان محبوبیت این سناتور جمهوری خواه از کارولینای جنوبی در سراسر آمریکا پایین است.
گراهام در بخشی دیگر از سخنانش گفت: «چگونه اسرائیل می تواند درباره راه حل ایجاد دو کشور مذاکره کند زمانی که اوضاع در مجاورت آن پر آشوب است؟ دلیل آن که هیچ راه برون رفتی وجود ندارد این است که منطقه مملو از آشوب است.»
او مدعی شد: «هیچ جایی برای ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی نمی توان یافت مگر آن که مردم فلسطین با خودشان مصالحه کنند. آیا آنها می توانند با اسرائیل در صلح زندگی کنند؟»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس