تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۴

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: اردوغان تصور می‌کند اگر علیه جمهوری اسلامی حرف بزند مورد حمایت محافل صهیونیستی و کشورهای پرنفوذ غربی در منطقه قرار خواهد گرفت.

به گزاارش “گذاخبر” جعفر قنادباشی کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به ادعای اخیر اردوغان مبنی براینکه حمایت های بی رویه ایران از شخص بشار اسد موجب ایجاد و دامن زدن به بحث آوارگان در منطقه شده است گفت: این اظهارنظر اردوغان دو ریشه دارد اول آنکه وی در سیاست خارجی و منطقه ای خود به ویژه در سوریه دچار شکست شده است و این شکست ناشی از یک اشتباه استراتژیک است.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی اردوغان به این شکست اعتراف نمی کند و از آنجا که افرادی که شجاعت اعتراف به اشتباهات خود را ندارند تقصیر را به گردن دیگران انداخته و فرافکنی می کنند رئیس جمهور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این مسیر رو به فرافکنی آورده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه دلیل دوم ادعای اردوغان را کسب حمایت محافل صهیونیستی و غرب عنوان کرد و گفت: اردوغان تصور می کند اگر علیه جمهوری اسلامی حرف بزند مورد حمایت محافل صهیونیستی و کشورهای پرنفوذ غربی در منطقه قرار خواهد گرفت.

قنادباشی تاکید کرد: در شرایط امروز ترکیه رئیس جمهور این کشور مورد انتقاد شدید مردم این کشور است و اوضاع اقتصادی ترکیه نیز شرایط مناسبی ندارد لذا اردوغان در آستانه انتخاباتی قرار دارد که در پیروزی در آن به شدت مردد است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان با اشاره به اینکه مهاجرت بیشتر مردم سوری از شهرهایی است که تحت تصرف داعش قرار دارند خاطر نشان کرد: داعش از ۸۰ کشور جهان پس از آموزش موارد نظامی به وسیله ترکیه وارد سوریه شد پس ظهور و بروز داعش ربطی به جمهوری اسلامی و حمایت های ایران از شخص بشار اسد ندارد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس