تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] هوارد دین از سیاستمداران تندروی حزب دموکرات آمریکا مدعی شد ایران نه تنها یک جمهوری اسلامی بلکه حتی یک کشور اسلامی هم نیست و بسیاری از مسلمانان جهان با رفتارهایی که حکومت ایران دارد، حتی دوست ندارند در چنین کشوری زندگی کنند. به گزارش عصر ایران هوارد دین فرماندار سابق ایالت ورمونت و رییس […]

[ad_1]

هوارد دین از سیاستمداران تندروی حزب دموکرات آمریکا مدعی شد ایران نه تنها یک جمهوری اسلامی بلکه حتی یک کشور اسلامی هم نیست و بسیاری از مسلمانان جهان با رفتارهایی که حکومت ایران دارد، حتی دوست ندارند در چنین کشوری زندگی کنند.ادعای رییس سابق حزب دموکرات آمریکا : ایران یک کشور مسلمان نیست!

به گزارش عصر ایران هوارد دین فرماندار سابق ایالت ورمونت و رییس سابق مجمع ملی حزب دموکرات آمریکا در حاشیه حضورش در گردهمایی گروهک مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس در مصاحبه ای با پایگاه خبری ” بریتبارت نیوز” این ادعا را مطرح کرده است.

او در این مصاحبه مدعی شده است : من ایران را یک کشور مسلمان نمی دانم. چون رفتارهای حکومت ایران شبیه به رفتارهای مسلمانانی که من می شناسم و به آنها احترام می گذارم نیست و به همین خاطر فکر می کنم اکثریت بیش از یک میلیارد مسلمان جهان به خاطر رفتارهای حکومت ایران، حاضر و مایل نیستند در کشوری مثل ایران زندگی کنند.

او در مقایسه ایران با عربستان سعودی گفت :” البته عربستان هم مشکلاتی دارد اما از نظر من ایران بدتر از عربستان سعودی است.. دولت عربستان در گذشته از تروریست ها و حکومت های استبدادی حمایت کرده است اما فکر می کنم حمایت عربستان از تروریسم یک ازدواج مصلحتی بوده و حالا دولت سعودی  در حال پاک کردن سابقه حمایت خود از تروریسم است.

او با اشاره به اینکه مشروعیت حکومت ایران زمانی حاصل خواهد شد که یک دولت سکولار و متعهد به حقوق بشر و برابری زنان و مردان در آن به روی کار بیاید ، افزود:” من فکر می کنم ایران کنونی دورترین الگو به یک جمهوری اسلامی است… ایران کنونی یک نیروی مخرب برای جهان است. هیچ چیز خوبی در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و اساسا این حکومت یک جمهوری اسلامی نیست…”

گفتنی است این سیاستمدار تندرو آمریکایی با محفل منافقین در پاریس روابط گرمی دارد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس