تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴

روزنامه «الاخبار» لبنان در گزارشی مدعی شد: «قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران ایران دو روز پیش وارد منطقه بیجی در عراق و سپس عازم سوریه شد.

به گزارش “گذارخبر”  فرماندهان عراقی در داخل یکی از پادگان های نظامی که نیروهایی از سپاه و حزب الله در آنجا حضور دارند از او استقبال کردند.»
این روزنامه به نقل از منابع میدانی خود افزوده است: آتش جنگ برای بازپس گیری منطقه بیجی در ساعت های آینده شعله ور خواهد شد و آغاز این نبرد به شرایط زمانی بستگی دارد، خاصه اینکه سلیمانی برای همکاری با فرماندهان عراقی برای نظارت بر این نبرد وارد عراق شده است.
به ادعای این روزنامه، سلیمانی برای اطلاع از آمادگی های کنونی با افسران ارشد تشکیل جلسه داد و اکنون همه انظار متوجه بیجی است که در میان جاده منتهی به مناطق تحت تسلط داعش و موصل قرار دارد.
این روزنامه همچنین این سوال را مطرح کرده است که آیا آزادسازی فلوجه واقع در استان انبار بعد از بیجی است، به ویژه اینکه اطلاعات فاش شده حاکی از نقش آمریکاست که برای دور کردن نیروهای مردمی از فلوجه با نظارت ایران تلاش می کند و علت آن نیز این است که آمریکا از توانمندی این نیروها آگاه است و ممکن است در جایی که آمریکا شکست خورده است ایران پیروز شود؟

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس