تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۴

اخیرا شبکه «العربیه» ادعای ضد ایرانی را مطرح کرده که قابل تامل است.

به گزارش “گذارخبر”  ادعاهای رسانه‌های وابسته به مثلث  «امپریالیسم-صهیوینسم-ارتجاع» پایان یافتنی نیست و هر روز ادعای جدیدی را درباره مسائل مختلف مطرح می‌کنند.

اخیرا شبکه «العربیه» وابسته به پادشاهی عربستان ادعایی را مطرح کرده که به نوعی فاز جدیدی از جنگ روانی رسانه‌های سعودی ضد ایران را نشان می‌دهد. در این ادعا همچون همیشه ایران به ارسال سلاح به یمن متهم شده است که تکذیب قطعی آن از سوی مقامات کشورمان اعلام شده است.

بازخوانی ادعای «العربیه»

به گزارش شبکه «العربیه» ائتلاف کشورهای عربی یک کشتی ایرانی حامل سلاح در دریای عرب را توقیف کردند.  بر اساس این ادعا، این کشتی ایرانی ۱۴ خدمه داشته است که همه آن‌ها بازداشت شده‌اند.

«العربیه» در ادامه ادعای بی اساس خود گفت: در این عملیات، نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان یک قایق ایرانی را در جنوب شرقی شهر «صلاله» عمان و در فاصله ۱۵۰ مایلی رهگیری کردند.   این شبکه در ادامه ادعاهای بی اساس خود اعلام کرد: پس از متوقف کردن و بازرسی این قایق، تعدادی موشک  از جمله ۱۸ موشک «کونکورس»، ۴۵ موشک «بی جی ام ۱۷» و انواع دیگر از سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.

العربیه همچنین ادعا کرد: «طبق اسناد کشف شده از کارکنان آن، قایق دارای مجوز ماهیگیری از سوی مقامات ایران بوده است.» در بیانیه ائتلاف عربستان درباره توقیف این کشتی آمده است: در زمان بازرسی و توقیف کشتی، در آن چندین راکت و موشک یافت شد که قرار بود در اختیار حوثی‌ها قرار بگیرد. در میان سلاح‌های موجود در این کشتی توقیف شده می‌توان به ۵۴ موشک ضدتانک و سامانه‌های کنترل شونده پرتاب موشک اشاره کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس