تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه از مهم‌ترین راه‌های برون رفت از آسیب‌های اجتماعی اقدامات پیشگیرانه است، اظهار کرد: ادبیاتی که در این خصوص در مدارس به کار گرفته می‌شود، باید ادبیات ترغیب، تکریم و تشویق به جای ادبیات تهدید، تکذیب و تنبیه باشد. به گزارش ایسنا، منتظرالمهدی در آیین افتتاح طرح نظام […]

[ad_1]

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه از مهم‌ترین راه‌های برون رفت از آسیب‌های اجتماعی اقدامات پیشگیرانه است، اظهار کرد: ادبیاتی که در این خصوص در مدارس به کار گرفته می‌شود، باید ادبیات ترغیب، تکریم و تشویق به جای ادبیات تهدید، تکذیب و تنبیه باشد.

به گزارش ایسنا، منتظرالمهدی در آیین افتتاح طرح نظام مراقبت نظام اجتماعی از دانش‌آموزان طرح «نماد» که در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با بیان اینکه آسیب‌ها متعدد و متنوع هستند، اظهار کرد: تنها راه برون‌رفت این آسیب‌ها برداشتن چندین گام اساسی که مهم‌ترین آنها پیش‌گیری است.

وی افزود: در سطح دانش‌آموزی پیشگیری رشدمدار باید مورد توجه قرار بگیرد. اولین ایستگاه پیشگیری، خانواده و ایستگاه‌های بعدی خانواده و مدرسه، مجامع آموزشی، دینی و سپس محله‌ها هستند. این ائتلاف ملی در حوزه دانش‌آموزی قابل ستایش است.

معاون امور اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه ادبیاتی که باید در مدارس در این خصوص به کار گرفته شود، باید ادبیات ترغیب، تکریم و تشویق به جای تهدید، تکذیب و تنبیه باشد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌های حوزه فضای مجازی است. در حوزه مجازی، فاصله‌ها حذف می‌شود و دسترسی به همه آسیب‌های دنیا امکان‌پذیر است.

به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش نیز در این مراسم با بیان اینکه ائتلاف مقدسی شکل گفته و امیدها را برای انجام فعالیت‌های خوبی در زمینه مراقبت‌های اجتماعی زنده کرده است، اظهار کرد: در این نظام وزارت آموزش و پرورش، قوه قضاییه، سازمان برنامه و بودجه، وزارت رفاه، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام، وزارت بهداشت، ناجا، بهزیستی، وزارت کشور و ستاد مبارزه با موادمخدر گردهم آمدند و یک ائتلاف در سطح ملی شکل گرفته است.

وی افزود: هدف این سند یکپارچه‌سازی ظرفیت‌های موجود و گسترش همکاری‌هاست. سه محور شناسایی، آموزش و مداخله در این سند وجود دارد و گام‌های خوبی برداشته شده تا افراد بهنگام شناسایی شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش با بیان اینکه درس‌های سواد رسانه‌ای، مدیریت خانواده و سبک زندگی به دروس متوسطه اضافه شده است و آموزش معلمان و والدین از سوی انجمن‌های اولیا و مربیان را شاهد بوده‌ایم، اظهار کرد: ستادی تشکیل شده تا بخش‌های مختلف آموزش و پرورش برای برنامه‌های پیشگیرانه اقدام کنند. کمیته اجتماعی این سند نیز شکل گرفته و سند ائتلاف از سوی اغلب دستگاه‌ها به استان‌ها تسری پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، مظهری نماینده بنیاد برکت نیز با بیان اینکه جلسات متعدو مکرری با گروه‌های فنی داشتیم تا بتوانیم نرم‌افزار مربوطه را آماده کنیم، اظهار کرد: این نرم‌افزار با آخرین استانداردهای ملی مطابق است و آماده هستیم تا همزمان با شروع اجرای پایلوت برنامه از نرم‌افزار استفاده کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس