تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در پنجمین اجرای نمایش «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد و تهیه کنندگی سعیده آبشناسان ادای احترامی به آنتوان چخوف با حضور لِوان جاگاریان (سفیر روسیه) و اکبر زنجانپور صورت گرفت. در این برنامه که پیش از اجرای این تئاتر صورت گرفت؛ حمید امجد نویسنده و کارگردان نمایش «سه خواهر و دیگران» […]

[ad_1]

در پنجمین اجرای نمایش «سه خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد و تهیه کنندگی سعیده آبشناسان ادای احترامی به آنتوان چخوف با حضور لِوان جاگاریان (سفیر روسیه) و اکبر زنجانپور صورت گرفت.

در این برنامه که پیش از اجرای این تئاتر صورت گرفت؛ حمید امجد نویسنده و کارگردان نمایش «سه خواهر و دیگران» گفت: نیازی به گفتن نیست که چخوف سرزمین بزرگی دارد اما این سرزمین صرفا به عرصه جغرافیا محدود نمی‌شود. او از یک سو نماد درخشانی از کشور روسیه و فرهنگ و تاریخ و مردمان آن است، و البته سرزمین دیگری هم دارد. سرزمینی حتی گسترده تر و غنی تر، که در قلمرو ادبیات، هنر و نمایش واقع است.

وی افزود: امشب این‌جا نمایندگان هر دو سرزمینش حضور دارند؛ آقای لِوان جاگاریان سفیر کشور روسیه، که نماینده هویت تاریخی و جغرافیایی چخوف است و استاد اکبر زنجانپور که نماینده‌ای از آن قلمرو دیگر است و طی چندین دهه بارها آثار چخوف را در مقام کارگردان و بازیگر روی صحنه آورده است.

کارگردان «نیلوفر آبی» اظهار کرد: برای گروه نمایش «سه خواهر و دیگران» افتخار بزرگی است که امشب ادای احترام به چخوف در این نمایش، در حضور آن نمایندگان و نیز بزرگانی چون استاد لوریس چکنواریان، و همچنین سفیر محترم پاکستان و نمایندگانی از سازمان یونسکو بر صحنه می‌آید.

اکبر زنجانپور نیز ضمن ابراز خرسندی، گفت: خیلی خوشحالم بعد از مدت‌ها در یک جمع جدی هنری حضور دارم و به تماشای یک تئاتر جدی می‌نشینم.

لِوان جاگاریان سفیر روسیه ضمن ابراز تعجب از تعداد بالای مخاطبانی که در ایران چخوف را دنبال می‌کنند، گفت: باعث خوشحالی ماست که آثار هنرمند عزیز روسیه، آنتوان چخوف، در ایران روی صحنه می‌رود.

در پایان، این نمایش با حضور سفیران و نمایندگان کشورهای روسیه، اسپانیا، ایرلند، پاکستان، سازمان یونسکو، سازمان یو ان دی پی، سازمان ملل، لوریس چکناوریان، جمشید گرگین، فردین خلعتبری، مهدی احمدی، مهدی نادری، علیرضا شفقی‌نژاد، یارتا یاران، شیرین بینا، علی مرادی و مریم معصومی به اکبر زنجانپور تقدیم شد.

افشین هاشمی، ریحانه سلامت، معصومه رحمانی، مارال آتشی، رامین سیار دشتی، علیرضا ناصحی، داریوش موفق، محسن حسینی، پیام امیرعبدالهیان، سام کبودوند، بهنوش بختیاری، جمشید جهانزاده در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس