تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در مراسمی که از سوی آستان قدس‌رضوی و سازمان حفاظت از محیط‌زیست برگزار شد بانک تجارت به خانواده سه شهید محیط‌بان که در ماه مبارک رمضان به شهادت رسیدند، ادای احترام کرد. به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک تجارت، در این مراسم که به میزبانی آستان قدس رضوی با خانواده شهدای محیطبان […]

[ad_1]

در مراسمی که از سوی آستان قدس‌رضوی و سازمان حفاظت از محیط‌زیست برگزار شد بانک تجارت به خانواده سه شهید محیط‌بان که در ماه مبارک رمضان به شهادت رسیدند، ادای احترام کرد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک تجارت، در این مراسم که به میزبانی آستان قدس رضوی با خانواده شهدای محیطبان و جمعی از محیط‌بانان برگزیده کشور برگزار شد، رییسی، تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه رعایت قوانین و ضوابط حاکم بر طبیعت در محیط‌های مختلف برای تداوم حیات انسان ضروری است افزود: هیچ‌کس حق ندارد قوانین محیط‌زیست را نقض کند چرا که حیات و توسعه ما نیز در گرو حفظ محیط‌زیست است.

وی با تاکید بر اینکه هر توسعه‌ای در کشور فرع بر محیط‌زیست است، تصریح‌کرد: هر گونه توسعه، کارخانه‌سازی، تولید و فعالیتی باید متناسب با شاخصه‌ها و حفظ چارچوب‌های محیط‌زیست باشد.

تولیت آستان قدس رضوی، از فعالیت محیط‌بانان به عنوان امری خطیر و ارزشمند یاد کرد و خطاب به محیط‌بانان گفت: شما با مجاهدت‌هایتان، جان بر کف گرفته و در راستای حفظ گنجینه‌های ملی برای نسل‌های بعدی ایستاده‌اید.

در این مراسم، معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت از محیط‌زیست  نیز در سخنانی ضمن اشاره به چالش‌های زیست‌محیطی ایران، گفت: امروز درکنار ناامنی، جنگ و خشونت‌هایی که جهان و منطقه ما را در برگرفته، موضوع تخریب محیط‌زیست به عنوان یک مخاطره و دغدغه اصلی کشورمان را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آزمندی و زیاده‌خواهی بشر ذخایر ارزشمند زمین را با بحران‌های جدی مواجه ساخته است افزود: امروز دولت‌ها و حکومت‌هایی کارآمد محسوب می‌شوند که برای جلوگیری از روندهای تخریبی و تلاش برای توسعه پایدار و سازگار با محیط‌زیست ارزش و اعتبار قائل بوده و در این خصوص برنامه‌ریزی مدون داشته باشند.

در پایان این مراسم، با حضور رییسی تولیت آستان قدس رضوی، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت از محیط‌زیست، رشیدیان استاندار خراسان‌رضوی به خانواده شهیدان محیط‌بان پرویز هرمزی، محمد دهقانی و منوچهر شجاعیان تندیس یادبود، لوح‌تقدیر و هدایایی از سوی بانک تجارت توسط  ابراهیم کاظم‌پور، مدیر روابط‌عمومی این بانک اهدا شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس