تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص رشد ۱۴۷ واحدی را تجربه کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۶۶۹ واحدی ایستاد. به گزارش اقتصادنیوز، امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص رشد  ۱۴۷ واحدی را تجربه کرد […]

[ad_1]


امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص رشد ۱۴۷ واحدی را تجربه کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۶۶۹ واحدی ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز سه‌شنبه، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص رشد  ۱۴۷ واحدی را تجربه کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۶ هزار و ۶۶۹ واحدی ایستاد. در جریان معاملات امروز نمادهای «شبندر»، «خودرو»، «خساپا»، «اخابر» و «فاراک» بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای «فارس» و «کگل» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

در این رابطه، ابوالفضل ابراهیم‌زاده به اقتصادنیوز گفت: در بازار این روزها، جو تسویه اعتبارات کارگزاری‌ها بحثی است که بر قیمت‌ها در بازار تاثیرگذار بوده است. اما نکته مهم‌تر موضوعی است که در این روزها، بعضی سهم‌ها در بازار به قیمت‌های جذابی برای خرید رسیده‌اند و از آنجا که همواره افرادی بازار را با نقدینگی رصد می‌کنند و منتظر فرصت‌های مناسب برای خرید هستند، این قیمت‌ها در حدی هستند که حداقل با دید کوتاه‌مدت بسیار مناسب هستند. از این رو یکی از دلایلی که موجب رشد قیمت‌ها در بازار شد، همین مساله جذاب شدن بسیاری از قیمت‌ها برای سرمایه‌گذار بوده است.

این کارشناس بازار سهام اظهار کرد:‌ البته زمانی که این افراد منتظرند که با این قیمت‌های جذاب به بازار راه‌ پیدا کنند، قطعا شرایطی به وجود می‌آید که قصد فروش سهام خود در بازار را داشته باشند. بنابراین این ریسکی است که باید در نظر گرفته شود. این افراد ممکن است برای اینکه جلوی زیان خود را بگیرند، اعتبار تسویه کنند یا دلایل مختلف دیگر، اقدام به فروش سهام خود کنند. حتی ممکن است عده‌ای از افرادی که سهام خود را در قیمت‌های جذاب خریداری کرده‌اند، با درصدی بالاتر از قیمت خرید خود، موقعیت فروش بگیرند. از این رو قطعا چنین ریسکی در این بازار وجود دارد و باید مدنظر قرار داده شود.

او گفت: هم‌اکنون لزوما در شرایطی نیستیم که گفته شود بازار برگشت داشته و مثبت شده است، بلکه به نظر می‌رسد باید منتظر گزارش‌های شش‌‌ماهه شرکت‌ها بود. به هرحال امید می‌رود که این بازار در مهرماه بهبود یابد. حتی بازار فردا بسیار مهم است، اگر پرقدرت خرید شود، می‌توان به بهبود این بازار امیدوار بود.

ابراهیم‌زاده افزود: درحال حاضر توقف نمادهای بانکی طولانی شده است در حالی‌که این گروه می‌تواند تاثیرات بسیاری بر بازار داشته باشد. هرچه این نمادها زودتر بازگشایی شوند، می‌توانند در افزایش حجم معاملات موثر باشند. چراکه این صنعت وزن بسیاری بر شاخص و ارزش بازار دارد. این روزها حجم معاملات بسیار کاهش یافته که ضعف بزرگی برای بازار سرمایه به شمار می‌رود.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس