تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : چهار روز پس از کودتای ناکام در ترکیه که توسط جناحی از ارتش برنامه‌ریزی شده بود، مردم ترکیه همچنان به درخواست اردوغان در خیابان‌ها هستند و در حمایت از دموکراسی به برگزاری راهپیمایی اقدام می‌کنند.  به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری تی آر تی، در منطقه “اوسکودار” […]

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چهار روز پس از کودتای ناکام در ترکیه که توسط جناحی از ارتش برنامه‌ریزی شده بود، مردم ترکیه همچنان به درخواست اردوغان در خیابان‌ها هستند و در حمایت از دموکراسی به برگزاری راهپیمایی اقدام می‌کنند.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری تی آر تی، در منطقه “اوسکودار” واقع در حومه استانبول، هزاران تن از تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهایی در حمایت از رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه و حمل پرچم‌های این کشور کودتای اخیر را محکوم کردند.
 
پس از آن رئیس‌جمهوری ترکیه در جمع مردم سخنرانی کرد و به آنها اطمینان داد که دولت هر آنچه در توان دارد برای اجرای عدالت برای عاملان کودتا انجام می‌دهد.
 
مردم در تجمع‌های مختلفی در سراسر ترکیه مکررا خواستار اجرای مجازات اعدام برای کودتاچیان شدند.
 
تجمع‌های اعتراضی دیگر هم دوشنبه شب به کودتای ناکام شنبه در آنکارا، ازمیر و نیز میدان تقسیم استانبول برگزار شد. سابقا برگزاری تجمع در میدان تقسیم ممنوع بود اما احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر سابق ترکیه در آنجا برای مردم سخنرانی کرد.
 
اردوغان پیشتر در پیامی از مردم ترکیه خواست تا در دفاع از کشورشان به خیابان‌ها بیایند و همانجا بمانند.

[ad_2]

منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس