تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بار دیگر بیش از ۱۰۰۰ نفر از مهاجران افغان در شهرهای “هامبورگ” و “زیندلفینگن” روز گذشته (شنبه) در اعتراض به احتمال توافق میان دولت افغانستان و آلمان برای بازگرداندن پناهجویان به افغانستان تظاهرات کردند. به گزارش ایسنا، “زکریا اندیشه” از سازمان‌دهندگان تظاهرات در زیندلفینگن واقع در ایالت جنوبی “بادن-وورتمبرگ” درباره این تجمع اعتراضی گفت: […]

[ad_1]

بار دیگر بیش از ۱۰۰۰ نفر از مهاجران افغان در شهرهای “هامبورگ” و “زیندلفینگن” روز گذشته (شنبه) در اعتراض به احتمال توافق میان دولت افغانستان و آلمان برای بازگرداندن پناهجویان به افغانستان تظاهرات کردند.

به گزارش ایسنا، “زکریا اندیشه” از سازمان‌دهندگان تظاهرات در زیندلفینگن واقع در ایالت جنوبی “بادن-وورتمبرگ” درباره این تجمع اعتراضی گفت: دلیل اعتراض ما این بود که توافقاتی برای بازگرداندن پناهجویان بین افغانستان و دولت آلمان صورت گرفته و ممکن است تا دو ماه آینده به امضا برسد. کسانی که به قیمت جان خویش به اینجا رسیده‌اند و در افغانستان هم امنیت جانی ندارند، چطور می‌توانند دوباره به این کشور برگردند؟

در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی درباره بازگردندان پناهجویان افغانستانی که درخواست پناهندگی‌شان در انگلیس و فنلاند رد شده، منتشر شده است.

به گزارش یورونیوز، برخی کشورهای مهاجرپذیر اروپایی معتقدند که در افغانستان دست‌کم کابل یک منطقه امن محسوب می‌شود و پناهجویان این کشور در صورت بازگشت به پایتخت، مشکل امنیتی نخواهند داشت.  

به گزارش رسانه‌های محلی در همین روز تظاهراتی نیز در اعتراض به اخراج پناهجویان افغان در شهر هامبورگ آلمان برگزار شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس