تاریخ انتشار: ۱۹ خرد ۱۳۹۵
انتقاد روحانی از برخی رسانه‌ها:

روحانی گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها در پرداختن به اقتصاد مقاومتی صرفا انتظارات جامعه را افزایش داده و درمقابل نقش تلاش و کوشش همگانی و امید به آینده را کمرنگ می‌کنند.

به گزارش “گذارنیوز”  وی ارتقای روحیه امید، وحدت و تلاش همگانی را برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری دانست و گفت: در چنین صورتی است که شرایط مناسبی برای بهبود وضعیت جامعه و مردم بوجود می آید.
رییس جمهوری همچنین به نقش ارزشمند رسانه ها در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی پرداخت و ادامه داد: متاسفانه برخی رسانه ها در پرداختن به اقتصاد مقاومتی صرفا انتظارات جامعه را افزایش داده و در مقابل، نقش تلاش و کوشش همگانی و امید به آینده را کمرنگ می‌کنند که این اساسا خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
روحانی در ابتدای سخنان خود نیز با بیان اینکه ماه رمضان، ماه برکت و رحمت الهی است، اظهار داشت: برکت و رحمت الهی در سایه تلاش‌، کوشش همگانی، وحدت و همدلی در کنار توجهات و لطف خداوند متعال حاصل می شود، بنابرین همه باید دست به دست هم داده تا از این نعمات الهی حداکثر بهره را بگیریم.
وی ماه رمضان را، ماه غفران و آمرزش گناهان دانست و با تبریک حلول این ماه به ملت ایران و همه مسلمانان جهان اظهارداشت: امیدوارم همگی بتوانیم از برکات این ماه بزرگ، حداکثر استفاده و بهره برداری را به عمل آوریم و در این ماه بیش از گذشته‌، مراقب اعمال خود باشیم.
رییس قوه مجریه گفت: در ماه مبارک رمضان باید دوستی ها، کمک ها و یاری رساندن هایمان به دیگران بیش از ماههای دیگر باشد و بیش از همیشه به معنویت و خداوند توجه کنیم.
روحانی با بیان اینکه آغاز دولت یازدهم و مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی وزرا به مجلس در ماه مبارک رمضان انجام شده است‌، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز توفیق برجام در ماه رمضان حاصل شد و امیدوارم در این ماه نیز دولت و مردم در کنار یکدیگر و با هماهنگی، موفقیت‌هایی را بدست آورند و ماه رمضان پربرکتی را شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه رحمتی که در ماه رمضان وعده داده شده در سایه اخلاق حسنه‌، رفتار درست و اخلاق اجتماعی صحیح حاصل می‌شود‌، اظهارداشت: همواره باید به اصول اخلاقی توجه داشته باشیم چرا که اسلام دین اخلاق است و انقلاب ما نیز انقلابی اسلامی بوده و هست و بنابراین نهایت انقلابی بودن‌، توجه به رفتار اسلامی و اجرای مکارم اخلاقی است و اخلاق لازمه انقلابی بودن است.
رییس جمهوری افزود: هدف اصلی، دستیابی و اجرای احکام الهی و موازین اسلامی است و اگر همه آن اجرایی شود، اخلاق حسنه ایجاد می‌شود و در آن صورت از آسیب‌های اجتماعی کاسته شده‌، رفاقت جای رقابت‌های تخریبگر را می‌گیرد و از دروغ‌، ریا و تخریب اثری باقی نخواهد ماند.
روحانی گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که در تمام سطوح جامعه و رسانه‌ها و در فضاهای حقیقی و مجازی شاهد اخلاق دینی، وحدت و اخوت اسلامی باشیم.
رییس جمهوری همچنین با آرزوی امنیت و ثبات برای کشورهای همسایه و اسلامی اظهار امیدواری کرد: ماه رمضان ماه پیروزی ملت های مسلمان منطقه بر کفر ، تروریسم و خشونت بوده و کشورهای اسلامی در همه صحنه‌ها در برابر صهیونیست‌‌ها، تروریست‌ها و خشونت‌گرایی و افراط‌گرایی، موفق و پیروز بوده و مسلمانان در همه نقاط جهان در ثبات و امنیت باشند.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس