تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] گورجان بالیک سفیر سابق ترکیه در یونسکو و تونجای بابالی سفیر سابق ترکیه در کانادا بودند که در ادارات مختلف وزارت خارجه ترکیه مشغول کار بودند که اخیرا به اتهام ارتباط با گروه گولن از وزارت خارجه این کشور اخراج شده اند.  مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز پنجشنبه در آنکارا گفت: در […]

[ad_1]

گورجان بالیک سفیر سابق ترکیه در یونسکو و تونجای بابالی سفیر سابق ترکیه در کانادا بودند که در ادارات مختلف وزارت خارجه ترکیه مشغول کار بودند که اخیرا به اتهام ارتباط با گروه گولن از وزارت خارجه این کشور اخراج شده اند.

 مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز پنجشنبه در آنکارا گفت: در راستای پاکسازی عناصر گروه وابسته به گروه تروریستی فتو (فتح الله گولن) ۸۸ تن از کارمندان وزارت متبوع وی از کار برکنار شده اند. همزمان از عملیات پلیس ترکیه برای دستگیری ۳۰ تن از پرسنل نخست وزیری ترکیه خبر می رسد.

به گزارش ایرنا، وی به دنبال بازدید از محل نیروی ویژه پلیس ترکیه در نزدیکی آنکارا که در حمله اف شانزده های در کنترل کودتاگران در شب جمعه ۲۵ تیرماه مورد حمله قرار گرفته و ۵۰ تن از آنها کشته شده بود، در گفت و گو با خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه گروه فتح الله گولن در طول سالهای گذشته با شیوه های مختلف و در کنترل گرفتن امتحانات ورودی کارمندان دولت توانسته عناصر خود را وارد وزارت خارجه ترکیه کند، گفت: تحقیقات ادامه دارد و پرونده چند تن دیگر از سفرا و کارمندان رده پائین مامور خدمت در خارج نیز در دست بررسی است.

گورجان بالیک سفیر سابق ترکیه در یونسکو و تونجای بابالی سفیر سابق ترکیه در کانادا بودند که در ادارات مختلف وزارت خارجه ترکیه مشغول کار بودند که اخیرا به اتهام ارتباط با گروه گولن از وزارت خارجه این کشور اخراج شده اند.

رسانه های ترکیه خبر عملیات پلیس در نهاد نخست وزیری را با کد فوری مخابره کرده اند ولی به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره نکرده اند.

به دنبال کودتای نافرجام ۲۵ تیرماه گذشته و اعلام سه ماه حالت فوق العاده در ترکیه، دولت آنکارا عملیات گسترده ای را در دستگاه دولتی، اعم از ارتش، قوه قضائیه، نیروهای امنیتی، ادارات مختلف دولتی برای پاکسازی عناصر گولن شروع کرده است. در کنار این تمامی رسانه ها، موسسات آموزشی، سلامت، بنگاههای تجاری، اقتصادی و صنعتی و مالی وابسته به این گروه نیز زیر تیغ قرار گرفته اند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس