تاریخ انتشار: ۰۹ آبا ۱۳۹۴

چهار نفر از کارکنان سازمان ملل به جرم دراختیار داشتن تصاویر مستهجن جنسی از کودکان اخراج شدند.

به گزارش “گذارخبر”  براساس گزارش سازمان ملل ،چهار نفر از کارکنان این سازمان به سبب دراختیار داشتن تصاویر مستهجن جنسی از کودکان اخراج شدند و این درحالی است که دو نفر دیگر نیز پس از آنکه مقادیری ماریجوانا در یکی از خودروهای رسمی سازمان ملل حمل و رئیس یکی از هیئت های این سازمان را تهدید کردند ، از این سازمان اخراج شدند.

گزارش معاون دبیر کل سازمان ملل در امور مدیریت این نهاد بین المللی ، ۶۰ مورد از رفتارهای نامناسب یا جرایم تعدادی از ۴۰ هزار کارمند سازمان ملل را بین ژوئن ۲۰۱۴ تا ژوئیه ۲۰۱۵ در بر می گیرد.

براساس این گزارش، چهار نفر از کارکنان سازمان ملل اخراج شدند زیرا آنان تصاویر مستهجن جنسی از جمله تصاویر مستهجن مربوط به کودکان را در رایانه های سازمان ملل نگهداری می کردند و این تصاویر را از طریق رایانه های شخصی خود رد وبدل می کردند.

یک عضو سازمان ملل متحد نیز به سبب اینکه چندین بار یک رئیس هیئت این سازمان را تهدید و یا القا کرده بود کارکنان سازمان ملل می توانند رئیس یک هیئت این سازمان را بکشند نیز از کار برکنار شد.

یک عضو سازمان ملل نیز به جرم انتقال ۱۷۳ کیلوگرم ماریجوانا در یک خودرو رسمی سازمان از کار برکنار شد.

حمله به یک همکار با چاقو، سرقت ۲۲۰۰ دلار از چمدان یک مسافر در داخل یک هواپیمای تحت اجاره سازمان ملل یا همچنین رفتن با تراکتور تا دفتر یک مقام مافوق به قصد وارد کردن خسارت و زخمی کردن او، از دیگر مواردی است که در این گزارش سازمان ملل به آن اشاره شده است.

براساس این گزارش، هشت نفر از کارکنان سازمان ملل که مظنون به جرایمی بودند به مقامات کشورهای مبدا خود تحویل داده شدند .

این گزارش در عین حال مکان هایی را که این جرایم در آن به وقوع پیوسته و یا پیگردهایی که علیه مجرمان اتخاذ شده است مشخص نمی کند.

این گزارش در عین حال شامل رفتار کلاه آبی های سازمان ملل که در حال ماموریت هستند نمی شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک؛ وجهه نظامیان سازمان ملل که در ماموریت های صلح بانی مشارکت دارند در سال های اخیر به سبب افشاگری هایی درباره مجموعه ای از پرونده های تجاوز و سوء استفاده جنسی به ویژه در جمهوری آفریقای مرکزی خدشه دار شده است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس