تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پلیس ضد تروریسم ایتالیا مدت ها بود که این امام جماعت مراکشی را بخاطر رفتار بنیادگرایانه و تندش زیرنظر داشت و گفته می شود که در خطبه هایش همواره رفتاری بنیادگرایانه و ضد غربی اتخاذ می کرد و این تردید بوجود آمد که بتواند به تروریسم بین المللی کمک کند.  یک امام جماعت ۵۱ […]

[ad_1]

پلیس ضد تروریسم ایتالیا مدت ها بود که این امام جماعت مراکشی را بخاطر رفتار بنیادگرایانه و تندش زیرنظر داشت و گفته می شود که در خطبه هایش همواره رفتاری بنیادگرایانه و ضد غربی اتخاذ می کرد و این تردید بوجود آمد که بتواند به تروریسم بین المللی کمک کند.

 یک امام جماعت ۵۱ ساله مراکشی بنام ‘محمد مدد’ به حکم وزیر کشور ایتالیا، به دلیل اخلال در نظم عمومی و امنیت کشور از ایتالیا اخراج شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، محمد مدد روز گذشته در منزلش در شهر ویچنتزا در شمال ایتالیا بازداشت و بلافاصله به فرودگاه بین المللی رم منتقل و با یک پرواز مستقیم به مراکش اخراج و به مدت ۱۵ سال ممنوع الورود شد.

پلیس ضد تروریسم ایتالیا مدت ها بود که این امام جماعت مراکشی را بخاطر رفتار بنیادگرایانه و تندش زیرنظر داشت و گفته می شود که در خطبه هایش همواره رفتاری بنیادگرایانه و ضد غربی اتخاذ می کرد و این تردید بوجود آمد که بتواند به تروریسم بین المللی کمک کند. وی از چند ماه پیش امام جماعت مرکز اسلامی و فرهنگی ‘نوونتا ویچنتینا’ شده بود .

پلیس که وی را از مدت ها تحت کنترل داشت، اخیرا لحنی خشن ، رادیکالی و تند در خطبه هایش علیه غرب و با هدف جذب جوانان جامعه، مشاهده کرد.

بر اساس داده های وزارت کشور ایتالیا، از سال ۲۰۱۵ تاکنون ۹۷ نفر از این کشور به اتهام تروریسم اخراج شده اند در حالی که در سال جاری میلادی شمار آنها به ۳۱ نفر می رسد. در پی حملات تروریستی در بروکسل و پاریس تدابیر امنیتی در ایتالیا تشدید شده و مراکز تاریخی و باستانی مهم، منطقه اطراف واتیکان و اهداف حساس به دقت تحت نظارت مأموران امنیتی قرار گرفته و کنترل ها تقویت شده اند و در همین راستا بیش از یک هزار هدف حساس در شهر رم با استقرار نیرو تحت کنترل قرار گرفته است.

کنترل شبکه اینترنت و استراق سمع تلفنی از افراد مشکوک نیز از جمله رویکردهای امنیتی ایتالیا برای مبارزه علیه تروریسم و جذب نیرو در این کشور است.

بر اساس آخرین داده های جمع آوری شده توسط نیروهای پلیس به نقل از روزنامه ‘سکولو دیتالیا’، ۹۳ جنگجوی خارجی وجود دارند که از این تعداد حداقل ۱۰ نفر دارای گذرنامه ایتالیایی هستند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس