تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل دامپزشکی استان خراسان‌جنوبی، گفت: دامپزشکی استان توانست برای اولین بار پروانه کد IR را دریافت کند. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، علیرضا رفیعی‌پور مدیرکل این مجموعه با اشاره به اینکه برای اولین بار یکی از کشتارگاه‌های طیور استان کد IRرا دریافت می‌کند، اظهار کرد: این استان […]

[ad_1]

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان‌جنوبی، گفت: دامپزشکی استان توانست برای اولین بار پروانه کد IR را دریافت کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، علیرضا رفیعی‌پور مدیرکل این مجموعه با اشاره به اینکه برای اولین بار یکی از کشتارگاه‌های طیور استان کد IRرا دریافت می‌کند، اظهار کرد: این استان جزء هفت استان کشور بوده که این کد را دریافت می‌کند.


وی با بیان اینکه تنها راه تولید و اشتغال پایدار، در توسعه پایدار خواهد بود، ادامه داد: ۳۰۳ آیتم ممیزی را باید یک شرکت یا کارخانه انجام دهد تا پس از بازدید کارشناسان بین المللی بتواند این کد را دریافت کند.


مدیر کل دامپزشکی استان تصریح کرد: مبلغ ۴۰ میلیارد ریال هزینه خرید تجهیزات این کشتارگاه بوده و هزینه‌های جانبی، افزایش ساختمان برابر ۵۰ میلیارد ریال رقم خورده است.


رفیعی‌پور بیان کرد: در حال حاضر این خط کشتارگاه ساعتی ۴هزار قطعه تولید داشته که با توجه به این میزان امکان صادرات نیز وجود دارد.


وی با بیان اینکه مسئولیت‌های مهم دامپزشکی مستمر بوده و محدودیتی در آن وجود ندارد، عنوان کرد: این سازمان با فعالیت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد دامی همچنین با بیش از ۱۰ هزار تن محصولات دامی در استان به صورت شبانه‌روزی به حراست این واحد‌ها و محصولات دامی می‌پردازد.


مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اقدامات لازم برای اخذ این کد، تصریح کرد: برای گرفتن کد بین المللی باید علاوه بر رعایت۳۰۳ آیتم، پروانه‌های HACCP،را نیز این سازمان دریافت کند.


رفیعی‌پور با بیان اینکه همچنین در حال حاضر یک کشتارگاه دیگر و دو کارخانه خوراک طیور در استان در مسیر دریافت و اخذ کد IR هستند، گفت: فرآیند صدور کد IR یک فرآیند سخت بوده و از فروردین‌ماه سال گذشته اخذ این کد برای صادرات جزو الزامات دامپزشکی کشور به شمار می‌رود و تاکنون تنها هفت استان کشور توانسته‌اند این کد را دریافت کنند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس