تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش داده که هرچند مرکز آمار ایران، رشد سال ۱۳۹۴ را برای بخش کشاورزی معادل ۵٫۴ درصد اعلام کرده اما آمارهای برآوردی وزارت جهاد کشاورزی حاکی از رشد ۴٫۵ درصدی این بخش در سال ۱۳۹۴ است. به گزارش اقتصادنیوز، آمارهای ارائه شده مرکز آمار ایران رشد سال ۱۳۹۴ برای بخش […]

[ad_1]


مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش داده که هرچند مرکز آمار ایران، رشد سال ۱۳۹۴ را برای بخش کشاورزی معادل ۵٫۴ درصد اعلام کرده اما آمارهای برآوردی وزارت جهاد کشاورزی حاکی از رشد ۴٫۵ درصدی این بخش در سال ۱۳۹۴ است.

به گزارش اقتصادنیوز، آمارهای ارائه شده مرکز آمار ایران رشد سال ۱۳۹۴ برای بخش کشاورزی را برابر با ۵٫۴ درصد اعلام کرده است، اما آمارهای برآوردی مرکز پژوهش‌های مجلس با استناد به بررسی‌های وزارت جهاد کشاورزی حاکی از رشد ۴٫۵ درصدی این بخش در سال ۱۳۹۴ است.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به تازگی گزارشی از «عملکرد بخش‌ها و رشد اقتصادی سال ۹۴» منتشر کرده و به کمک تحلیل بخشی، رشد اقتصادی سال ۱۳۹۴ را بررسی کرده است.

در بخش کشاورزی این گزارش آمده است: «بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی است که رشد ارزش افزوده این بخش تابع عوامل متعددی از قبیل رشد میزان بارندگی، جریان‌های سطحی، خروجی سدها، سطح زیر کشت، تکنولوژی استفاده از آب، میزان استحصال آب از منابع آب زیرزمینی و … است. بخش کشاورزی طی سال‌های اخیر (سال‌های آبی ۱۳۹۲ – ۱۳۹۳ و ۱۳۹۳ – ۱۳۹۴) با مشکل میزان بارندگی‌ها مواجه بوده و به لحاظ منابع آبی در مضیقه بوده، اما با این حال رشد ارزش افزوده این بخش همواره مثبت بوده است.»

بر اساس بخش دیگری از این گزارش: «رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی از سال ۱۳۸۵ به بعد همواره (به استثنای سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰) مثبت بوده است. مرکز آمار ایران، رشد سال ۱۳۹۴ برای بخش کشاورزی را برابر با ۵٫۴ درصد اعلام کرده است. آمارهای برآوردی وزارت جهاد کشاورزی حاکی از رشد ۴٫۵ درصدی این بخش در سال ۱۳۹۴ است.»

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس