تاریخ انتشار: ۰۸ خرد ۱۳۹۴

مسئله رسیدن به توافق هسته ای هیچ ارتباطی به تحولات منطقه ندارد بلکه به جامعه بین الملل مرتبط است. مشکل کنونی منطقه در واقع وجود رویارویی منطقه ای برای تسلط بر آن است. به گزارش گذارنیوز عبدالرحمن الجبوری در گفتگو با شبکه تلویزیونی «بی بی سی عربی» درباره نقش ایران در عراق گفت: نقش ایران […]

مسئله رسیدن به توافق هسته ای هیچ ارتباطی به تحولات منطقه ندارد بلکه به جامعه بین الملل مرتبط است. مشکل کنونی منطقه در واقع وجود رویارویی منطقه ای برای تسلط بر آن است.
اعراب
به گزارش گذارنیوز عبدالرحمن الجبوری در گفتگو با شبکه تلویزیونی «بی بی سی عربی» درباره نقش ایران در عراق گفت: نقش ایران در عراق اگر با استقبال آمریکا نبود وجود نداشت. آمریکایی ها خود ایرانی ها را برای حضور در عراق تشویق کردند و با ورود ایران به عرصه عراق موافقت کردند.

وی درباره مذاکرات هسته ای بین ایران و غرب نیز گفت: مسئله رسیدن به توافق هسته ای هیچ ارتباطی به تحولات منطقه ندارد بلکه به جامعه بین الملل مرتبط است. مشکل کنونی منطقه در واقع وجود رویارویی منطقه ای برای تسلط بر آن است.

الجبوری گفت: اکنون ما شاهد اختلاف و تفرقه بین کشورهای عربی هستیم. اختلاف و دو دستگی بین عرب ها سبب شده است که آمریکا به دنبال ایران به عنوان قدرت منطقه و رسیدن به تفاهم با آن باشد. از این رو، آمریکایی ها به ایران متمایل شدند و کشورهای عربی را رها کردند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس