تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل جهاد نصر ازافزایش ۱۰ میلیون تنی محصولات کشاورزی استان خوزستان و درآمد دوهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان به همراه ایجاد ۳۰۰هزار شغل جدید در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، یدالله شمایلی مدیرعامل جهاد نصر در بیست و هشتمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد در دوران دفاع […]

[ad_1]

مدیرعامل جهاد نصر ازافزایش ۱۰ میلیون تنی محصولات کشاورزی استان خوزستان و درآمد دوهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان به همراه ایجاد ۳۰۰هزار شغل جدید در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، یدالله شمایلی مدیرعامل جهاد نصر در بیست و هشتمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد در دوران دفاع مقدس که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، بیان داشت: طرح احیای اراضی استان خوزستان بزرگ‌ترین پروژه تاریخ کشاورزی است که با مجوز مقام معظم رهبری یک و نیم میلیارد دلار بودجه برای این طرح اختصاص داده شد که اکنون ۷۰۰ میلیون دلار آن پرداخت شده است و امروز نیز وزیر جهاد کشاورزی درخواست ۲۰۰ میلیون دلار دیگر را ارائه داده است.


او افزود: نتیجه احیای اراضی خوزستان موجب افزایش ۱۰ میلیون تنی اراضی کشاورزی در این استان شده است. البته نظام بهره‌برداری الگوی کشت، آموزش، ترویج و بازار نیز باید برای این میزان افزایش تولید مهیا شود.


مدیرعامل جهاد نصر با اشاره به اینکه در فاز اول طرح احیای اراضی خوزستان ۳۱۲ هزار هکتار از اراضی احیا خواهد شد، بیان داشت: تاکنون ۲۱۳هزار هکتار یعنی ۶۹ درصد آن انجام شده و تا سال ۹۶ این فاز به پایان خواهد رسید. در فاز دوم با مشکل آب مواجه بودیم که این موضوع حل شده است.


مدیرعامل جهاد نصر با اشاره به استقرار چهار سایت پرورش ماهی در قفس در دریای خزر و دو پایگاه در سواحل جنوبی قشم و بوشهر بیان داشت: سازمان شیلات برای تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس برنامه‌ریزی دارد که ۶۰ هزار تن از این رقم را جهاد نصر برعهده گرفته است و طی یک برنامه ۱۰ ساله ۱۰هزار تن ماهی خاوریاری و صد تن خاوریار به همراه میگو تولید خواهیم کرد. هرچند هنوز زیرساخت‌های این کار در کشور و سواحل به وجود نیامده اما به عنوان یکی از مباحث اقتصاد مقاومتی به این موضوع ورود کرده‌ایم. نصب قفس‌ها در دریای خزر، قشم و بوشهر ظرفیت ۳۵۰۰ تن تولید ماهی را منجر شده است و برای انتقال تکنولوژی این کار با نروژی‌ها دو قرارداد بسته‌ایم.


مدیرعامل جهاد نصر در ادامه در خصوص استفاده از ظرفیت سدهای غربی کشور بیان داشت: با مجوزهای اخذ شده قرار است تا قفس پرورش ماهی در این سدها نصب و ذخیر‌ه‌سازی شود. همچنین برای نخستین بار جهاد نصر در استان گلستان و سه سایت در خوزستان پرورش ماهیان خاوری را آغاز کرده است. با تجربه‌ترین مدیران آب و خاک کشور اکنون در طرح احیای اراضی خوزستان در حال فعالیت هستند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس