تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به‌گزارش ایلنا به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل حوزۀ استاندار، مدیرکل دفتر امور شهری، روستایی و شوراهای اسلامی استانداری و جمعی از مدیران و مسئولان استان از نخستین نمایشگاه توانمندی روستائیان استان در محل نمایشگاه دائمی و بین‌المللی یزد بازدید کردند. […]

[ad_1]

به‌گزارش ایلنا به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل حوزۀ استاندار، مدیرکل دفتر امور شهری، روستایی و شوراهای اسلامی استانداری و جمعی از مدیران و مسئولان استان از نخستین نمایشگاه توانمندی روستائیان استان در محل نمایشگاه دائمی و بین‌المللی یزد بازدید کردند.


«سیدمحمد میرمحمدی» در این بازدید که در بیش از ۳ ساعت به طول انجامید، ضمن ارزشمند خواندن و آموزنده بودن این نمایشگاه بیان کرد: در نخستین نمایشگاه توانمندی روستائیان استان شاهد ابزار و صنایعی هستیم که تا چند دهۀ گذشته با آنها زندگی می‌کردیم و این ضمن تداعی خاطرات گذشته به ما یادآوری می‌کند که انسان‌ها چگونه خلاقانه هنرها و صنایع ارزشمندی را می‌آفریدند.

وی ادامه داد: این صنایع دستی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و نشان می‌دهند انسان چه موجود هنرمند و توانایی است و خدای متعال چه ویژگی‌ها و توانمندی‌های ارزشمندی را در وجود انسان نهاده است.

میرمحمدی ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد بسیاری از صنایع و مشاغلی که می‌رفت به دست فراموشی سپرده شود دوباره احیاء شده است و شاهد رونق صنایع و مشاغل قالی‌بافی، صنایع‌دستی، سفال‌گری، دارایی‌بافی و زیلوبافی به‌ویژه در روستاهای استان هستیم.

استاندار یزد در پایان سخنان خود با بیان اینکه دولت تدبیروامید توجه ویژه‌ای به رونق روستاها داشته است خاطرنشان کرد: باید زمینه و بستری فرآهم شود تا بتوانیم این صنایع‌دستی و تولیدات روستائیان را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم تا مردم جهان با هنر، خلاقیت، معرفت و صمیمیت روستائیان ما بیشتر آشنا و از این هنرهای بسیار جالب بهره‌مند شوند.

گفتنی است نخستین نمایشگاه توانمندی روستائیان استان از ۲۴تا۲۸ شهریورماه سال‌جاری به مدت پنج روز از ساعت ۱۷تا ۲۳ شب درمحل نمایشگاه دائمی و بین‌المللی یزد میزبان مردم، مسئولان و علاقه‌مندان است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس