تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۴

احمد زیدآبادی، روزنامه نگار، روز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت پس از تحمل شش سال زندان و آزادی از زندان «رجایی شهر» کرج برای گذارندن دوران پنج ساله تبعید به گناباد در استان خراسان رضوی منتقل شد.. احمد زیدآبادی پس از آزادی از زندان رجایی شهر کرج، برای تبعید و انتقال به شهر گناباد در اختیار ماموران […]

احمد زیدآبادی، روزنامه نگار، روز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت پس از تحمل شش سال زندان و آزادی از زندان «رجایی شهر» کرج برای گذارندن دوران پنج ساله تبعید به گناباد در استان خراسان رضوی منتقل شد..
زید آبادی
احمد زیدآبادی پس از آزادی از زندان رجایی شهر کرج، برای تبعید و انتقال به شهر گناباد در اختیار ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت و با هزینه شخصی خود به گناباد منتقل شد. همسر احمد زیدآبادی قبلا گفته بود به آنها اطلاع داده شده که این روزنامه‌نگار زندانی پس از پایان دوران حبس شش ساله‌اش، برای گذراندن دوران تبعید خود مستقیم از زندان به گناباد فرستاده خواهد شد.

به گفته همسر وی، زیدآبادی شش سال زندان را گذراند و حالا دوران تبعید و بعد از آن هم ممنوعیت مادام العمر از هر گونه فعالیت سیاسی و شرکت در احزاب و مصاحبه و سخنرانی و تحلیل حوادث، به صورت کتبی یا شفاهی شروع شده است. اینکه او باید در تبعید هزینه زندگی خود را تامین کند. اما اینکه از چه راهی، ظاهرا برای آن فکری نشده است؛ زیرا زیدآبادی از فعالیت در رشته تخصصی‌اش که روزنامه‌نگاری است به طور مادام العمر محروم  شده‌ است.

احمد زید‌آبادی قبل از حبس شش ساله اخیر، در سال ۱۳۷۹ نیز به جرم تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه نظام ۱۳ ماه را در زندان به سر برده بود. سازمان یونسکو در سال ۱۳۹۰ احمد زیدآبادی را به عنوان برنده جایزه آزادی مطبوعات «گیگرمو کانو» معرفی کرد که وی در پیامی به دبیرکل یونسکو به دلیل این که نتوانسته بود در مراسم اعطای این جایزه حاضر شود، عذرخواهی کرده و گفته بود: «دادگاه، افزون بر شش سال زندان، پنج سال تبعید و محرومیت از فعالیت همیشگی سیاسی اجتماعی مطبوعاتی و حزبی مرا برای تمام عمرم از هر گونه گفتن و نوشتن محروم کرده است از این رو هر گونه پیامی صرفا بر دامنه درد و رنج خود و خانواده‌ام می‌افزاید».

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس