تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴

حل مسئله هسته ای یک نتیجه بسیار بزرگ خواهد داشت و آن اینکه پایگاه اجتماعی مخالفان دولت و اصولگرایان افراطی را بیش از پیش تضعیف خواهد کرد؛ و برای همیشه در تاریخ سیاسی ایران حذف خواهند شد! به گزارش گذارنیوز  عضو بنیاد باران در خصوص آینده دولت بعد از توافق هسته ای ،گفت: مهمترین مسئله […]

حل مسئله هسته ای یک نتیجه بسیار بزرگ خواهد داشت و آن اینکه پایگاه اجتماعی مخالفان دولت و اصولگرایان افراطی را بیش از پیش تضعیف خواهد کرد؛ و برای همیشه در تاریخ سیاسی ایران حذف خواهند شد!

ناصری

به گزارش گذارنیوز  عضو بنیاد باران در خصوص آینده دولت بعد از توافق هسته ای ،گفت: مهمترین مسئله حاکمیت و جامعه اخیر بحث پرونده هسته‌ا‌ی بوده است؛ بنابراین حل نشدن این موضوع می‎‌تواند مسئله ساز شود. بنده خوشبینانه به روند حل این مسئله نگاه می‌کنم و معتقدم که در طول دو سال اخیر یک همدلی و همزبانی در حاکمیت شکل گرفته که که  طبیعتا انتظار عمومی جامعه را بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: معتقدم این  موضوع از منظر اجتماعی در میان مدت و بلند مدت در دو بخش تاثیر گذار خواهد بود! اول در بخش اقتصادی و دیگری در عرصه مناسبات بین المللی ! حل این مسئله یک نتیجه بسیار بزرگ خواهد داشت و آن اینکه پایگاه اجتماعی مخالفان دولت و اصولگرایان افراطی را بیش از پیش تضعیف خواهد کرد؛ و برای همیشه در تاریخ سیاسی ایران حذف خواهند شد!.

ناصری با بیان اینکه حل پرونده‌ی هسته ای موقعیت اصلاحات را بهتر می‌کند، خاطرنشان کرد: جریان اصلاح طلبی و گفتمانی که دولت یازدهم با آن روی کار آمد قوی تر از گذشته خواهد شد. اما توجه به این نکته حائض اهمیت است که  بعد از پرونده هسته ای شرابط دولت به گونه ای است که اگر برنامه مدونی برای کشور نداشته باشد نمی‌تواند موفقیت خود را ادامه دهد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به این موضوع که جریان رسانه‌ای مخالف دولت در تلاش هستند تا انتظارات اجتماعی را بالا ببرند،تصریح کرد: این مسئله به  مراتب کار را برای دولت یازدهم سخت‌تر می‌کنند،مخالفان اینگونه القا میکنند که با حل پرونده هسته‌ای ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی تمام مشکلات اقتصادی و غیره باید حل شود، اما اصلا اینگونه نیست.

وی عنوان کرد: به نظرم بعد از حل پرونده هسته ای ؛ دولت چند گام اساسی را باید همزمان باهم بردارند، اول یک برنامه مدون بین المللی تنظیم شود برای ساماندهی مناسبات کشور، و اولین گام هم باید از کشورهای همسایه شروع شود.

ناصری با تاکید بر اینکه بسیاری از مخالفان خارج از کشور به دنبال ایران هراسی هستند، خاطرنشان کرد: در روند پرونده ی هسته ای علاوه بر داخل جریانی نیز در خارج از کشور به سرپرستی صهیونیستی‌ها فعال بوده‌ و هستند تا یک ایران هراسی را ایجاد کردند و ضروری است که در برقراری روابط با کشورهای همسایه بسیار تلاش کنیم.

عبدالله ناصری عضو بنیاد باران با بیان اینکه باید یک سیاست گذاری داخلی برای حل مشکلات اقتصادی داشته باشیم ، گفت: مشکلات اقتصادی معضل کنونی کشور ما است. واقعیت این است که دولت احمدی نژاد بسیاری از ساختار‌های کشور را برهم زد. متاسفانه باید گفت که دولت آقای روحانی از آنجایی که درگیر پرونده هسته ای است، فعالیتی برای رفع این مشکلات زیر ساختی در کشور نداشته است و بحث اصلاح ساختار ها موضوع بسیار مهمو حیاتیی است.

وی عنوان کرد: در عرصه سیاست داخلی همه دولت ها اینگونه بودند که اگر دستگاه‌های  حاکمیتی نتواند با دولت همراهی کنند، دولت در بسیاری از زمینه‌ها موفقیتی کسب نمی‌کرد. در راس جامعه و حاکمیت ما رهبری قرار دارند که در روند هماهنگی نهادها بسیار نقش قابل توجهی را میتواند ایفا کند. زیرا از سال ۸۴ به بعد قدرت اقتصادی قابل توجهی از دولت به خارج از دولت رفته است ! دولت احمدی نژاد نقش بسیار عظیمی از قدرت اقتصادی را به خارج از دولت برد که خود این موضوع مشکلات و فسادهای عدیده ای را در پی داشت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس