تاریخ انتشار: ۲۴ خرد ۱۳۹۵
قنبری:

یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است که تعداد اندکی از اصولگرایان تندرو به دنبال بازگشت احمدی نژاد به قدرت هستند که البته این افراد تنها به منافع کوتاه مدت خود توجه دارند.

به گزارش “گذارنیوز”  داریوش قنبری با اشاره به تبعات بازگشت احمدی نژاد به قدرت، گفت: بازگشت احمدی نژاد به عرصه سیاسی کشور یک فاجعه جدی برای کشور است. اولا برای اینکه تبعات ۸ سال ریاست جمهوری احمدی نژاد از بین برود باید سالها بگذرد تا این تبعات از کشور زدوده شود. حتی در صورتیکه برجام هم اجرایی شود مردم ۱۵ سال تاوان ندانم کاری ها احمدی نژاد را پس خواهند داد.
وی ادامه داد: در حوزه سیاست خارجی احمدی نژاد بهانه را به دست دشمنان ملت ایران داد تا ۶ قطعنامه علیه ملت ما به تصویب شورای امنیت برسد. این امر را صاحبان عقل و خرد می دانند که دست کم نیاز به ۱۵ سال وقت است تا اثرات منفی مدیریت احمدی نژاد در کشور از بین برود. فقر و بیکاری ، انزوای بین المللی، کاهش قدرت ملی و کم شدن پرستیژ کشورمان اینها تبعات مدیریت نادرست احمدی نژاد در کشور است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه احمدی نژاد کشور را در شرایط بحرانی قرار داد و سالها طول می کشد تا شرایط ما به حالت عادی برگردد، تصریح کرد: اگر دادگاهی تشکیل شود باید احمدی نژاد را بخاطر ظلمی که به ملت ایران کرد و بهانه را برای صدور قطعنامه به دشمن داد محاکمه کرد و تاوان این اقدام را پس دهد.
قنبری با بیان اینکه احمدی نژاد پدیده ای بحران ساز برای ایران بود، تاکید کرد: سیاست خارجی تنها یک بحث است و با مدیریت نادرست احمدی نژاد فرصتهای بسیار فراوانی برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور از بین رفته است و میلیاردها دلار سرمایه کشور نابود شد.
وی با اشاره به سیاست های پوپولیستی احمدی نژاد افزود: شاید احمدی نژاد عنوان کند که کارنامه من ۴۵ هزار تومان یارانه است اما ارزش این ۴۵ هزار تومان یارانه با توجه به زمان قبل از پرداخت یارانه ها ۱۲ هزار تومان بیشتر نیست و با اجرای سیاست پرداخت نقدی یارانه ها ۴۰۰ برابر ارزش پول ملی کاهش پیدا کرد و دلار ۷۰۰ تومانی به ۳۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرد.
این نماینده اسبق مجلس خاطرنشان کرد: احمدی نژاد قصد دارد بار دیگر به شکل عوام فریبانه و پوپولیستی اقدام کند و شعارهایی همچون یارانه ۲۵۰ هزار تومانی به او نسبت داده می شود که اگر چنین چیزی صورت بگیرد گرچه عملیاتی نیست اما اگر صورت گیرد به معنای فروپاشی کشور است و نابودی کامل اقتصاد کشور را به دنبال خواهد داشت.
قنبری با بیان اینکه بحرانی که از ریاست جمهوری احمدی نژاد باقیمانده است جایی برای امید در کشور نگذاشته است، تصریح کرد: به نظر نمی رسد که مردم ایران به لحاظ فهم سیاسی در سطح پایینی باشند که یکبار دیگر فریب سیاست ها و شعارهای پوپولیستی احمدی نژاد را بخورند منتها نباید از خطر اینگونه شعارها و رفتارهای پوپولیستی غفلت کرد.
وی با تاکید بر تمایل اصولگرایان افراطی برای کاندیداتوری احمدی نژاد، گفت: تعدادی از اعضای جبهه پایداری هستند که به دنبال کاندیداتوری احمدی نژاد برای دور دوازدهم ریاست جمهوری می باشند. جالب اینجاست کسانیکه(جبهه پایداریها) امروز صحبت از حمایت از احمدی نژاد به میان می آورند پس از سرپیچی ایشان از حکم حکومتی رهبری بر مجلس به احمدی نژاد می تاختند و وی را از دایره اصولگرایی نمی دانستند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: جبهه پایداری به دنبال این است که با سیاست های پوپولیستی احمدی نژاد جریان اصولگرایی که هویتش را از دست داده بازسای شود اما این روش روش صحیحی برای بازسازی جریان اصولگرایی نیست. افراطیون اصولگرا با پنهان شدن در پس شعارهای پوپولیستی احمدی نژاد نخواهند توانست اصولگرایی تندرو انه را مجددا در فضای سیاسی کشور جان ببخشند.
قنبری در پایان گفتگو با روزنو اظهارداشت: بهتر است اصولگرایان به روش های عقلانی تری روی بیاورند و از سیاست های احمدی نژاد فاصله بگیرند و مطمئن باشند این سیاست ها محبوبیتی ایجاد نخواهد کرد و با این روشها نمی توانند خودشان را احیا کنند. با این شعارها فاتحه کشور خوانده می شود و منافع خودشان را نیز برای همیشه از دست می دهند. گرچه برای برخی تنها منافع کوتاه مدت اهمیت دارد و توجهی به منافع خود و کشور ندارند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس