تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴

سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی و متهم ردیف اول جنایات کهریزک پس از خروج از دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پنجمین جلسه رسیدگی به شکایات جدید آقای رو‌ح‌الامینی و شکایات سازمان تأمین اجتماعی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک برگزار شد. به گزارش گذارنیوز  دادستان سابق تهران افزود: قانون جدید […]

سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی و متهم ردیف اول جنایات کهریزک پس از خروج از دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پنجمین جلسه رسیدگی به شکایات جدید آقای رو‌ح‌الامینی و شکایات سازمان تأمین اجتماعی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک برگزار شد.

مرتضوی

به گزارش گذارنیوز  دادستان سابق تهران افزود: قانون جدید آیین دادرسی کیفری الان لازم‌الاجرا شده و ۴ جلسه گذشته در شعبه ۷۹ بود. وی ادامه داد: در این جلسه ابتدا وکیل سازمان تأمین اجتماعی توضیحات خود را بیان کرد و دادگاه به لحاظ این‌که استعلامی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرده بود و هم‌چنین استعلامی که از سازمان تأمین اجتماعی انجام داده بود و این دو سازمان از ارائه پاسخ کامل استنکاف کرده بودند، دادگاه از وکیل سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با این استعلامات توضیح خواست.

مرتضوی تصریح کرد: وکیل سازمان تأمین اجتماعی توضیح داد که پیگیری‌هایش منجر به نتیجه نشده و پاسخی برای جواب استعلام ارائه نکرده‌اند و تقاضای مهلت هم نکردند تا در یکی، دو هفته آینده با مراجعه به وزارت تعاون و سازمان تأمین اجتماعی پیگیری کند و جواب استعلام‌ها را ارائه دهد.

مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: بنابراین پرونده شکایات سازمان تأمین اجتماعی به دلیل عدم وصول پاسخ و جواب استعلام دادگاه ناتمام ماند.

وی در خصوص شکایات عبدالحسین روح‌الامینی گفت: من دفاعیات خود را در ۵۱ صفحه به صورت لایحه تقدیم دادگاه کردم. مرتضوی افزود: آقای روح‌الامینی پس از پایان دفاعیات من از دادگاه تقاضاهایی را داشت که قرار شد تا جلسه بعدی دادگاه این تقاضاها را بررسی کرده و ببیند که کدام یک از آن‌ها قابل اجراست.

وی با اشاره به تقاضاهای روح‌الامینی گفت: یکی از تقاضاهای آقای روح‌الامینی مبنی بر احضار «احمدی‌مقدم» به عنوان فرمانده سابق نیروی انتظامی به دادگاه بود تا وی توضیحاتی را ارائه کند و روح‌الامینی هم سؤالاتی را از وی بپرسد، هم‌چنین آقای روح‌الامینی اصرار داشتند که سردار «رادان» و سردار «علیپور» از مسئولین سابق نیروی انتظامی و پلیس امنیت هم به دادگاه احضار شوند تا به سؤالات روح‌الامینی در حضور دادگاه پاسخ دهند.

وی ادامه داد: هم‌چنین روح‌الامینی خواسته تا والدین آقای پوراندرجانی که پزشک کهریزک و نیروی انتظامی بوده به دادگاه احضار شود البته باید گفت که ما با این درخواست مخالفتی نداریم اما دادگاه تصمیم می‌گیرد که درخواست روح‌الامینی را اجابت کند یا خیر.

مرتضوی ادامه داد: در واقع اگر دادگاه درخواست روح‌الامینی را اجابت کند رسیدگی به این پرونده مقداری طول می‌کشد اما اگر دادگاه ببیند که تقاضای روح‌الامینی بیهوده است قاعدتاً یک جلسه دیگر دادگاه تمام می‌شود.

گفتنی‌است دادگاه رسیدگی به جنایات آمرین و مباشرین کهریزک، پس از گذشت ۶ سال از آن جنایات هنوز به سرانجام نرسیده و سعید مرتضوی و علی اکبر حیدری‌فر به عنوان دو تن از متهمان اصلی، هنوز به دست عدالت سپرده نشده‌اند.

در جنایات کهریزک، محسن روح‌الامینی، امیر جوادی‌فر و محمد کامرانی به دلیل شدت شکنجه‌های وارد شده، جان باختند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس