تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در نشست هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های سیاسی گیلان که شامگاه امروز در سالن غدیر شهر رشت برگزار شد با بیان اینکه امکان و زمان سخنرانی مستقیم همه مردم در حضور دولتمردان  وجود ندارد، بیان داشت: مردم براساس بینش و اندیشه خود نگاه حزبی را انتخاب کرده و […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در نشست هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های سیاسی گیلان که شامگاه امروز در سالن غدیر شهر رشت برگزار شد با بیان اینکه امکان و زمان سخنرانی مستقیم همه مردم در حضور دولتمردان  وجود ندارد، بیان داشت: مردم براساس بینش و اندیشه خود نگاه حزبی را انتخاب کرده و افرادی منتخب از سوی آن اندیشه در مجامع  سخن گویند.


استاندار گیلان  بر لزوم شکل‌گیری بیشتر احزاب توانمند و فعال تاکید کرد و خاطرنشان کرد:  در اصل ۲۶ قانون اساسی قید شده که احزاب با رعایت قانون می‌توانند به عنوان تشکل برای همیشه پایدار باشند.


وی افزود: ما نگران آن هستیم که چرا وضعیت احزاب باید این‌گونه باشد و چرا افتخار مدیران ارشد و آنهایی که منتخب مردم هم می‌شوند بر این است که متعلق به حزبی نیستند.


نجفی با بیان اینکه اصول دین، آیین و مذهب ما براساس کرامت و ارزش انسانی نهاده شده، افزود: در قانون‌اساسی اصل آزادی گروه و تشکل تا جایی‌که قانون‌شکنی نکنند صراحت دارد. تشکل‌های سیاسی و احزاب می‌توانند بهترین ناظران بر عملکرد حاکمیت باشند.


 نجفی با بیان اینکه نیاز نیست حتماً تاکید کنیم ۲ تا ۳ حزب داشته باشیم بلکه خود به خود در کشور ما اینگونه است، افزود: نگاه انتخاباتی از بدو انقلاب تا به امروز را معمولاً ۲ تا ۳ جریان ولی در قالب‌های مختلف داشته‌اند. باید تلاش کنیم از حضور احزاب برای توسعه استان بهره بگیریم و به این اندیشه خود افتخار می‌کنیم.


وی در پایان بر حضور احزاب سیاسی کنار هم تاکید کرد و گفت: شکل‌گیری خانه احزاب فرصت مناسبی است تا احزاب سیاسی همراه و همدل و همزبان برای توسعه سیاسی استان نقش‌آفرینی کنند.


به گزارش ایلنا، این نشست که با حضور حسن غفوری‌فرد رئیس خانه احزاب ایران همراه بود؛ خانه احزاب گیلان مجدداً تشکیل و احیا شد. 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس