تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورگفت: دولت یازدهم در زمینه حفاظت از محیط زیست و آموزش‌های محیط زیستی بسیار موفق عمل کرده است. به گزارش ایسنا؛ معصومه ابتکار در مراسم پایانی دومین جشنواره ملی نوجوان خوارزمی در مشهد اظهارکرد: دولت یازدهم در این زمینه تاکنون گام های بلندی برداشته […]

[ad_1]

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورگفت: دولت یازدهم در زمینه حفاظت از محیط زیست و آموزش‌های محیط زیستی بسیار موفق عمل کرده است.

به گزارش ایسنا؛ معصومه ابتکار در مراسم پایانی دومین جشنواره ملی نوجوان خوارزمی در مشهد اظهارکرد: دولت یازدهم در این زمینه تاکنون گام های بلندی برداشته و موفقیتهایی حاصل شده است.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه آموزش و پرورش در دولت یازدهم در زمینه حفاظت از محیط زیست و آموزش های محیط زیستی بسیار موفق عمل کرده است، اظهارکرد: در این زمینه تفاهم نامه هایی میان سازمان حفاظت محیط زیست و آموزش و پرورش به منظور توسعه آموزش های محیط زیستی امضاء شده است.

وی با بیان اینکه کودکان و دانش آموزان باید با عناصر طبیعی، طبیعت و گیاهان سر و کار داشته باشند، افزود: توصیه متخصصان علوم تربیتی، پزشکی و روانشناسی بر ضرورت وجود ارتباط میان انسان و طبیعت است.

ابتکار افزود: شبکه‌های اجتماعی می توانند فرصتی برای انتقال پیام های علمی محیط زیست و ایجاد جریانهای اجتماعی مجازی در حفاظت از محیط زیست باشند که امیدواریم جریانات مجازی دانش آموزی در حمایت از محیط زیست شکل بگیرد.

وی ایجاد دبیرخانه مدارس محیط زیست و احداث مدارس دوستدار محیط زیست را از موفقیت های آموزش و پرورش برشمرد و اظهارکرد: دستورالعمل مشترکی با مشارکت آموزش و پرورش تهیه شده و به زودی ابلاغ می شود که در اجرای آن در ۱۰۵ هزار مدرسه کشور ارتباط با طبیعت و آموزش های محیط زیستی انجام می شود.

وی گفت: از مسائل مهمی که درحوزه آموزش و پرورش باید به آن توجه شود، ضرورت ارائه آموزش ها و مهارت های زندگی از جمله جایگاه و نقش محیط زیست به دانش آموزان در کنار تدریس دروس و مواد آموزشی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در زمینه آموزش مهارتهای زندگی و جلوگیری از تخریب محیط زیست غفلت شده و همین امر بشریت را با تهدیدات جدی مواجه کرده است، تهدیداتی که قبل از اینکه برای نسل ما دغدغه باشد برای نوجوانان و جوانان دغدغه است.

وی اظهارکرد: برای نجات کره زمین فرصت بسیار کم داریم و باید تلاش جدی و عزم همگانی در این زمینه ایجاد شود.

ابتکار با اشاره به بحران آب گفت: هم اکنون در مناطق روستایی و شهری الگوی مصرف آب در کشاورزی و آبیاری به شدت نگران کننده و نیازمند تغییر اساسی است.

وی با بیان اینکه ریشه‌های این تحول از سطوح اولیه آموزش اتفاق می‌افتد، افزود: در زمینه از دست دادن منابع آب در دوره‌ای که بی توجهی شدید در کشور بود، رتبه‌های اول را در دنیا کسب کردیم و همین امر موجب شد شرایط خوبی در این زمینه نداشته باشیم.

معاون رئیس جمهوری اظهارکرد: اقدامات خوبی مانند جشنواره نوجوان خوارزمی می‌تواند در این زمینه مفید و موثر باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی گفت: از جمله برنامه‌های خوبی که امسال شروع شده است افزایش آگاهی دانش آموزان مدارس و جوامع محلی در اطراف بوستانهای ملی و مناطق حفاظت شده است که این آموزش ها با همکاری محیط بانان ارائه می شود.

گفتنی است؛ دومین جشنواره ملی نوجوان خوارزمی با حضور ۲۰۱ دانش آموز دختر و پسر برگزیده از استان های مختلف کشور از ۲۷ مرداد ماه در مشهد برگزارشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس