تاریخ انتشار: ۱۳ بهم ۱۳۹۴
تهدید ایران مقابل تهدید AFC

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران شب گذشته در برنامه ۹۰ اعلام کرد: «ایران به هیچ‌وجه تصمیم به تغییر برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را نخواهد پذیرفت.»

به گزارش “گذار نیوز”، تاج در این گفت‌وگو تاکید کرد در صورت پافشاری AFC به برگزاری مسابقات تیم‌های ایرانی مقابل حریفان عربستانی در کشور ثالث، ابتدا به فیفا شکایت خواهیم کرد و سپس در صورت عدم حصول نتیجه کناره‌گیری از این مسابقات را در دستور کار قرار خواهیم داد.

در حال حاضر سه باشگاه ایرانی به طور قطعی در این رقابت‌ها حضور دارند و نفت تهران نیز در صورت پیروزی مقابل الجیش، به دور نهایی این مسابقات صعود می‌کند.

تیم‌های فوتبال عربستانی به دلیل مناقشات سیاسی رخ داده در ماه‌های گذشته حاضر به حضور در ایران نیستند و این مسئله را برخلاف امنیت خود می‌دانند اما مسئولان ایران اعتقاد دارند آنچه که عربستانی‌ها روی آن پافشاری دارند، بهانه‌جویی است و هیچ مشکلی در میزبانی ایران از تیم‌های عربی وجود ندارد.

از آنجا که دیپلماسی تعیین‌کننده سرنوشت این تصمیم‌گیری در کمیته مسابقات و کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیاست، ایران بنا را بر شدت عمل گذاشته تا حداقل، امتیازات لازم را از AFC بگیرد. و طبعا کناره‌گیری از رقابت‌ها مطلوب فدراسیون فوتبال ایران نیست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس