تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴
معاون اول رییس جمهور خبر داد:

معاون اول رییس‌جمهور از احتمال وقوع تخلف بزرگ مالی در دولت گذشته خبر داد.

به گزارش “گذارخبر”  اسحاق جهانگیری در سفر به کیش در نشست نقش مناطق آزاد گفت: رییس کل بانک‌مرکزی در نامه‌ای به رییس‌جمهور اعلام کرد ماه‌های پایانی سال ۸۹ در یک مرحله مبلغ ۴۱ هزار میلیارد ریال و در یک مرحله ۱۳۰ هزار میلیارد ریال از منابع بانک‌مرکزی بنا به دستور یکی از مقام‌های دولت گذشته برداشت و به خزانه واریز شده است. این در حالی است که منابع بانک مرکزی متعلق به مردم است و نباید بدون صدور مجوزهای قانونی از آن برداشت شود.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور هم در نامه‌ای مسئولیت بررسی این موضوع را به من سپردند و گفتند بررسی کنم و چنانچه مشخص شد این نقل و انتقال براساس قانون صورت گرفته؛ دولت به بانک‌مرکزی بدهکار می‌شود اما چنانچه پس از پیگیری‌ها مشخص شد این کار برخلاف قانون صورت گرفته مقام دستوردهنده را به مراجع قضایی و دادگاه معرفی کنم. من نیز بیش از سه ماه است که در حال پیگیری این موضوع هستم.

جهانگیری به ظرفیت‌های جزیره کیش اشاره کرد و گفت: کیش جزیره‌ای استثنایی و زیبا با طبیعت و سواحل منحصر به فرد است که چنانچه برخی محدودیت‌های زیست محیطی وجود نداشت امروز از این ساحل درآمدهای میلیاردی حاصل می‌شد. با این وجود کماکان با برنامه‌ریزی‌های دقیق در آینده کیش می‌تواند به یک قطب مهم گردشگری و تجارت در منطقه تبدیل شود. نباید نسبت به جزایر خلیج‌فارس کم‌توجه باشیم.

معاون‌اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت جزایر جنوبی از لحاظ امنیت گفت: جزایر جنوبی از بعد امنیت‌ملی حایز اهمیت هستند چراکه دیگران تلاش می‌کنند یک ناو متحرک را به آب‌های خلیج‌فارس وارد کنند و بگویند در این خلیج یک ناو دارند این در حالی است که جزایر جنوبی کشور سرمایه‌های بی‌نظیر امنیتی محسوب می‌شوند و نباید هیچ‌گاه خالی از سکنه باشند. این جزایر سپر اصلی دفاعی کشور هستند. دولت همواره خود را مسئول اصلی تامین امنیت خلیج‌فارس دانسته و می‌داند.

وی همچنین درباره روند تشکیل مناطق آزاد هم گفت: قانون تشکیل مناطق آزاد به سختی در مجلس تصویب شد و تلاش‌ها در این مسیر بود که مناطق آزاد تبدیل به کانون‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌صادرات شوند و همه پیگیر تحقق این امر هستند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس