تاریخ انتشار: ۲۸ فرو ۱۳۹۵

اصرار وزارت صنعت بر واگذاری لیسانس تولید سیگارمارلبورو به یک شرکت خصوصی شرکت دخانیات ایران را به مرز ورشکستگی خواهد رساند.

اصرار وزارت صنعت بر واگذاری لیسانس تولید سیگارمارلبورو به یک شرکت خصوصی شرکت دخانیات ایران را به مرز ورشکستگی خواهد رساند.
به گزارش”گذارنیوز”  شرکت دخانیات ایران اکنون تنها سیگارهای داخلی را تولید می نماید که این برندهای داخلی  هم دیگر رونقی در بازار سیگار ندارند و فروش آنها کاهش پیدا کرده است و این امر موجب ضرردهی شرکت دخانیات و ورشکستگی احتمالی آن در صورت تداوم وضع موجود خواهد شد .
یکی از راه هایی که می تواند شرکت دخانیات را از این بحران نجات دهد واگذاری لیسانس یکی از برندهای معروف سیگار است که بدین طریق خواهد توانست با افزایش تولید ،جان دوباره ای به شرکت دهند و آنرا از ورشکستگی احتمالی نجات دهند.
در حال حاضر اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بازار سیگار کشور در اختیار چند برند خاص است. هم‌اکنون شرکت دخانیات حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد از سهم بازار سیگار کشور را به خود اختصاص داده است. برندهای دیگر نیز مابقی سهم بازار را در اختیار دارند. در بازار سیگارهای قاچاق نیز اگرچه اطلاعات شفاف و دقیقی وجود ندارد اما شواهد نشان می‌دهد که سیگار مارلبورو دارای یکی از بیشترین سهم‌ها است.
اعطای لیسانس سیگار مارلبورو به شرکت دخانیات ایران مدت هاست که حاشیه ساز است و به نتیجه نرسیده است و گویا وزیر صنعت یکی از مخالفین این امر است و می خواهد لیسانس سیگار مارلبورو را به یک شرکت خصوصی بدهد.
این درحالی است که اگرلیسانس سیگار مارلبورو به شرکت دخانیات ایران داده نشود بدلیل وضعیت موجود تولید شرکت بسیاری از کارگران آن بیکار خواهند شد که تبعات سنگینی برای شرکت دارد.
در این شرایط حساس کشور که دولت تلاش می کند نرخ بیکاری را کاهش دهد لازم است که وزارت صنعت هر چه سریعتر تصمیم خود را برای اعطای لیسانس سیگار مارلبورو به یک شرکت خصوصی تغییر دهد و با موافقت اعطای لیسانس سیگار مارلبورو به شرکت دخانیات مانع بیکاری بسیاری از کارگران و ورشکستگی احتمالی این شرکت باسابقه و بزرگ کشورمان شود تا در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است از تولید داخلی حمایت شود تا شرکت دخانیات بتواند با تکیه بر حمایت دولتمردان همچون گذشته چرخه تولیدش فعال و سودمند باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس