تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر انرژی روسیه گفت: ممکن است در نشست فریز نفتی که برای انتهای ماه جاری میلادی برنامه ریزی شده شرکت کند و با همتایان ایرانی و سعودی اش دیدار نماید. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، گرایش ها در بازار جهانی نفت و وضعیت کلی آن […]

[ad_1]

الکساندر نواک

وزیر انرژی روسیه گفت: ممکن است در نشست فریز نفتی که برای انتهای ماه جاری میلادی برنامه ریزی شده شرکت کند و با همتایان ایرانی و سعودی اش دیدار نماید.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، گرایش ها در بازار جهانی نفت و وضعیت کلی آن باید در نشست وزرای نفت کشورهای تولید کننده در الجزایر مورد بحث قرار گیرد، اما وی احتمال مذاکرات در مورد فریز احتمالی تولید را کم دانست.

نواک با اشاره به اینکه قیمت ها اکنون بالاست به خبرنگاران گفت: «موضوع فریز یک موضوع جداگانه است که نیاز به مذاکرات جداگانه ای دارد، زیرا وضعیت اکنون تا حدی متفاوت از چیزی است که در ماه فوریه… و در ماه آوریل بود.»
«من فکر می کنم اگر نشستی برگزار شود، در این نشست وضعیت کلی بازارهای (نفت) را مورد بحث قرار خواهیم داد.»

اعضای اوپک قرار است در حاشیه نشست مجمع بین المللی انرژی نشستی غیررسمی را برگزار نمایند.

به گفته منابع آگاه، اوپک احتمالا مذاکرات در مورد فریز تولید نفت را در نشستی با حضور تولید کنندگان غیرعضو اوپک در الجزایر احیا خواهد کرد.

تلاش قبلی برای محدود کردن تولید نفت در ماه آوریل به دلیل اصرار عربستان بر لزوم مشارکت ایران در این طرح شکست خورد.

نواک افزود: «قیمت نفت در نوسان است، قیمت ها در مقایسه با فصل زمستان و ماه آوریل به میزان قابل توجهی افزایش داشته است. برای یک ارزیابی با دقت بالا در مورد اینکه توازن بین عرضه و تقاضا در نیمه دوم سال چگونه اتفاق خواهد افتاد…باید ببینیم اکنون چه اتفاقی برای بازارهای نفت می افتد.»

وی افزود، شرایط فورس ماژور نظیر آتش سوزی کانادا و شرایط لیبی و عراق باید در ارزیابی بازار نفت مد نظر قرار گیرد.

نواک گفت، وی ممکن است در این نشست که برای انتهای سپتامبر برنامه ریزی شده، با همتایان ایرانی و سعودی اش دیدار نماید.

۴۰۲/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس