تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گفته وزیر نفت عربستان، توافق میان صادرکنندگان بزرگ نفت دنیا برای فریز تولید ممکن است دو ماه دیگر اتفاق بیفتد. به گزارش گذارنیوز به نقل از بلومبرگ، در حالی که کشورهای تولیدکننده نفت برای مذاکرات روز چهارشنبه در الجزایر گردهم آمده‌اند، عربستان سعودی برای نخستین بار سیگنال داد که با این ایده […]

[ad_1]


به گفته وزیر نفت عربستان، توافق میان صادرکنندگان بزرگ نفت دنیا برای فریز تولید ممکن است دو ماه دیگر اتفاق بیفتد.

به گزارش گذارنیوز به نقل از بلومبرگ، در حالی که کشورهای تولیدکننده نفت برای مذاکرات روز چهارشنبه در الجزایر گردهم آمده‌اند، عربستان سعودی برای نخستین بار سیگنال داد که با این ایده که ایران تولید خود را در سطوح ماکزیمم حفظ کند، موافقت خواهد کرد؛ اما اعلام کرد که این توافق در این هفته شکل نخواهد گرفت. خالد الفالح، وزیر نفت عربستان سعودی گفت: احتمال حصول توافق در ماه نوامبر (دو ماه دیگر) وجود دارد.
فالح گفت: «عربستان سعودی در توافق برای فریز تولید همه طرف‌ها مشتاق خواهد بود. اما سه کشور شرایط ویژه‌ای دارند که این سه کشور، لیبی، نیجریه و ایران هستند.»

بر اساس برآورد صندوق بین‌المللی پول، عربستان سعودی در سال جاری با کسری مالی معادل با ۱۳٫۵درصد تولید ناخالص داخلی مواجه خواهد شد که در مقایسه با کسری ۲٫۵ درصدی ایران بسیار کمتر است. IMF اعلام کرد که عربستان به نفت ۶۷ دلاری نیاز دارد در حالی که نیاز ایران ۶۱٫۵ دلار برای هر بشکه خواهد بود. این در حالی است که قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز در محدوده ۴۶ دلاری نوسان می‌کند.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس