تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

هنوز هیچ درخواستی برای سفر هیات اقتصادی انگلستان به تهران ارایه نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از احتمال بازگشایی سفارت انگلستان پس از امضای توافق هسته ای تا پیش از پایان سال میلادی خبر داد و گفت: مجلس انگلستان با فشار بر دولت این کشور خواهان جانماندن آن ها از دیگر کشورهای اروپایی برای نزدیکی با تهران است.

به گزارش گذارنیوز عباسعلی منصوری آرانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره سفر هیات اقتصادی انگلیس به تهران افزود: هنوز هیچ درخواستی برای سفر هیات اقتصادی انگلستان به تهران ارایه نشده است.

وی درباره بازگشایی سفارت این کشور در تهران نیز اظهار داشت: در سفری که گروه دوستی پارلمانی ایران به انگلستان داشت، به این نتیجه رسیدیم که دولت این کشور مترصد به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای برای بازگشایی سفارت خود در تهران است.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلستان تصریح کرد: به نظرم پس از امضای توافقنامه، انگلستان به سرعت سفارت خود در تهران را بازگشایی خواهد کرد، زیرا دولت این کشور از طرف بازرگانان، نمایندگان پارلمان و جراید تحت فشار است.

منصوری آرانی با بیان این که دولت انگلستان نمی تواند در برابر این فشارها برای بسته بودن سفارتشان در تهران مقاومت کند، گفت: بعید می دانم بازگشایی سفارت انگلستان در تهران به سال آینده میلادی کشیده شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس