تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد که مقامات آمریکایی اطمینان دارند که «قندوز» باردیگر سقوط نخواهد کرد و نیروهای کشورش در این شهر به نیروهای امنیتی افغان کمک خواهند کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «چارلز کلیولند» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: مقامات آمریکایی مطمئن هستند که قندوز سقوط نخواهد […]

[ad_1]

سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرد که مقامات آمریکایی اطمینان دارند که «قندوز» باردیگر سقوط نخواهد کرد و نیروهای کشورش در این شهر به نیروهای امنیتی افغان کمک خواهند کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «چارلز کلیولند» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: مقامات آمریکایی مطمئن هستند که قندوز سقوط نخواهد کرد و نیروهای ما در آنجا خواهد بود تا به نیروهای افغان کمک خواهد کرد.

کلیولند افزود: طالبان هنوز هم یک تهدید به شمار می‌روند اما آنها قادر نیستند تا به اهداف اصلی و استراتژیک خود دست یابند و مراکز اصلی شهرها را تحت کنترل خود درآورند.

همچنین سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان پس از حملات گسترده طالبان در جنوب گفته بود که به دلیل دستاوردهای تاکتیکی طالبان به ویژه در «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند ۱۰۰ نظامی آمریکایی جدید برای دفاع از این ولایت اعزام می‌شوند.

طالبان برای سومین روز متوالی حملات خود در شهر قندوز را افزایش داده‌اند و راههای ارتباطی این شهر را مسدود کرده‌اند.

طالبان در سال گذشته در ماه سپتامبر میلادی توانستند به مدت دو هفته کنترل این شهر را بدست گیرند.

مقامات ارشد نظامی و وزیر دفاع افغانستان به این شهر رفته‌اند تا مسئولیت مبارزه با طالبان را برعهده گیرند. نیروهای دولتی از روز شنبه هفته جاری تا امروز با طالبان می‌جنگند، در حالی که طالبان کنترل دو شهرستان در نزدیکی مرکز ولایتی را بدست گرفته‌اند.

مقامات نظامی و دولتی ولایت قندوز بارها هشدار دادند که در صورت بی‌توجهی به وضعیت این ولایت، طالبان دوباره کنترل این شهر را بدست خواهند آورد.

«اسدالله سادات» یکی از اعضای شورای ولایت قندوز نیز در این باره گفته بود که «محمد اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و رئیس امنیت ملی افغانستان در قبال مردم ولایت قندوز متعهد شدند تا این ولایت را پاکسازی کنند، اما ضمن اینکه این وعده‌ها عملی نشده بلکه براثر بی‌توجهی آنها اوضاع امنیتی ولایت قندور روزبه‌روز وخیم‌تر می‌شود.

برخی از کارشناسان بر این باورند که پس از ورود نیروهای ویژه آمریکایی به لشکرگاه احتمال دارد با افزایش درگیری‌ها در قندوز، این نیروها دوباره پس از فاجعه بیمارستان پزشکان بدون مرز به این ولایت بازگردند.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس