تاریخ انتشار: ۱۶ اسف ۱۳۹۴
با حضور ظریف؛

اجلاس وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در جاکارتا با حضور وزیر امور خارجه کشورمان آغاز شد.

به گزارش “گذارنیوز”  محمدجواد ظریف که ظهر امروز در راس هیاتی برای شرکت در اجلاس فوق‌العاده سران اسلامی در خصوص قدس و مسجدالاقصی وارد جاکارتا شد در این اجلاس حضور دارد. اجلاس سران کشورهای اسلامی فردا برگزار می‌شود.

وزیر خارجه اندونزی در سخنان افتتاحیه خود با اشاره به اینکه این نخستین اجلاس فوق‌العاده سران اسلامی است که ویژه قدس و مسجدالاقصی برگزار می‌شود گفت: صلح در خاورمیانه تا هنگامی که مسئله فلسطین حل نشود برقرار نخواهد شد.

در ادامه اجلاس وزرای خارجه اسلامی در جاکارتا، ریاض المالکی وزیر خارجه دولت فلسطین به سخنرانی پرداخت. این اجلاس فوق‌العاده به درخواست دولت فلسطین و برای رسیدگی به اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه یهودی‌سازی قدس و تهدید مسجدالاقصی برگزار می‌شود.

ریاض المالکی در سخنرانی خود با اعلام اینکه قدس در شرایط استعماری قرار دارد به ادامه شهرک‌سازی در قدس، جلوگیری از ورود مسلمانان به حرم قدسی شریف، حمله به نمازگزاران و ترور فلسطینیان به عنوان برخی از ابعاد سیاست استعماری رژیم صهیونیستی در قدس و فلسطین اشاره کرد.

ریاض المالکی در ادامه خواهان برخورد جمعی و قاطع کشورهای اسلامی با اقدامات استعماری رژیم صهیونیستی شد.

در ادامه اجلاس ایاد مدنی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی سخنان خود را آغاز کرد.

وی با تشکر از اندونزی بخاطر میزبانی اجلاس و هیات‌های شرکت‌کننده بخاطر شرکت در اجلاس فوق‌العاده سازمان سخنان خود را آغاز کرد.

ایاد مدنی با تاکید بر ضرورت از سرگیری روند صلح گفت: بدون اتحاد داخلی فلسطینیان شرایط لازم برای تحقق حقوق فلسطینیان و موفقیت روند صلح فراهم نمی‌شود.

در ادامه جلسه حسن کلیب معاون بین‌الملل وزارت امور خارجه اندونزی و رئیس اجلاس کارشناسان ارشد گزارشی از جلسه صبح کارشناسان ارشد ارائه کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس