تاریخ انتشار: ۱۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] یک منبع نزدیک به فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرد که جسدهای نظامیان روس که در سرنگونی هلیکوپتر می -۸ روسیه در حومه حلب کشته شدند، در دست یک گروه مسلح وابسته به النصره است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، این منبع تصریح کرد، صحبت در مورد دو یا سه […]

[ad_1]

یک منبع نزدیک به فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرد که جسدهای نظامیان روس که در سرنگونی هلیکوپتر می -۸ روسیه در حومه حلب کشته شدند، در دست یک گروه مسلح وابسته به النصره است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، این منبع تصریح کرد، صحبت در مورد دو یا سه جسد مربوط به نظامیان روس است.

وی که امش را فاش نشده گفت، این جسدها در دست گروهی مسلح است که یک شخص عربستانی به نام محمد المحیسنی رهبری آن را برعهده دارد. المحیسنی سرکرده‌ای در جبهه النصره است که اخیرا نامش به فتح الشام تغییر یافته است.

این هلیکوپتر روسی روز دوشنبه گذشته زمانی که پس از ماموریت انسانی در حلب به پایگاه حمیمیم در حومه لاذقیه برمی‌گشت، سرنگون شد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هلیکوپتر بر روی مناطق تحت تصرف النصره و گروه‌های “مخالف میانه‌رو” همپیمان با النصره سقوط کرده است و پنج نظامی روس که در این هلیکوپتر بودند، کشته شدند.

در همین حال، یک گروه که نام “نهاد کل امور اسیران” را بر خود گذاشته است، بیانیه‌ای را منتشر و در آن ادعا کرده که به آنها اختیار داده شده است تا در مورد بازگرداندن جسدها به طرف روسی مذاکره کند. این گروه شروطی را نیز مطرح کرده که از جمله آنها آزادی بازداشت شدگان از زندان‌های وابسته به دولت سوریه و حزب الله و برداشتن محاصره از مناطق محاصره شده تحت تصرف مخالفان و رساندن کمک به نیازمندان در مناطق تحت کنترل مخالفان است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس