تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست از درج ملاحظات زیست‌محیطی در کتب کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای خبر داد. به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری سه‌شنبه ۲۶ مردادماه در نشست منطقه‌ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار استان همدان، با بیان اینکه دو سیاست از مجموع سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره محیط زیست به طور مستقیم […]

[ad_1]

مدیرکل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست از درج ملاحظات زیست‌محیطی در کتب کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای خبر داد.

به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری سه‌شنبه ۲۶ مردادماه در نشست منطقه‌ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار استان همدان، با بیان اینکه دو سیاست از مجموع سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره محیط زیست به طور مستقیم به حوزه آموزش ارتباط دارد، افزود: آموزش صرفا به نیروهای درون‌سازمان اختصاص نداشته بلکه سازمان محیط زیست آموزش‌های همگانی و مردمی را در دستور کار خود قرار داده و آمادگی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی محیط زیست برای همه بخش‌ها دارد.

وی به اهداف دفتر آموزش محیط زیست اشاره و تصریح کرد: ایجاد بستر تغییر در بینش مخاطبان اثرگذار، دانش‌افزایی و بهبود مهارت فنی کارکنان محیط زیست، بهبود و ارتقاء مهارت‌های حرفه‌ای کارکنان در تمامی سطوح از جمله اهداف این دفتر است.

کلانتری بابیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در زمینه فرهنگ‌سازی محیط زیست کمک شایانی به این مجموعه داشته است، عنوان کرد: سند همکاری راهبردی ۵ دستگاه اثرگذار در زمینه آموزش محیط زیست تدوین شده و این دستورالعمل در هفته دولت مبادله و آموزش و مدیریت سبز در ۱۰۵ هزار واحد آموزشی اجرایی آغاز خواهد شد.

 وی ورود مطالب محیط زیستی به کتب درسی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا عنوان کرد و از تصویب درس انسان و محیط زیست در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این کتاب از مهرماه سال ۹۶، برای دانش‌آموزان پایه یازدهم تدریس خواهد شد.

کلانتری تدوین کتب راهنمای محیط زیستی ویژه مربیان پیش‌دبستانی، اجرای طرح معلمان مروج محیط زیست در استان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای معلمان آموزش و پرورش  و طرح یک ساعت با محیط بان را از جمله برنامه‌های آموزشی محیط زیست عنوان کرد.

وی یادآور شد: بدنبال طرح یک ساعت با محیط بان، محیط بان در مدارس حاشیه مناطق حفاظت شده حضور خواهد داشت و حساس‌سازی لازم را در زمینه محیط زیست انجام می‌دهند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس