تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور جزییات نشست ارزیابی طرح همیاران توسعه روستایی را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست صبح امروز در حاشیه نشست ارزیابی طرح همیاران توسعه روستایی با بیان اینکه این طرح بنا به پیشنهاد وزیر کشور انجام شده است، گفت: وزیر کشور پیشنهاد داد که در […]

[ad_1]

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور جزییات نشست ارزیابی طرح همیاران توسعه روستایی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست صبح امروز در حاشیه نشست ارزیابی طرح همیاران توسعه روستایی با بیان اینکه این طرح بنا به پیشنهاد وزیر کشور انجام شده است، گفت: وزیر کشور پیشنهاد داد که در ایام تعطیلی تابستانی دانشگاه‌ها از ظرفیت پژوهشی – تحقیقی دانشجویان مقطع دکترا به عنوان همیاران توسعه روستایی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ دانشجوی مقطع دکترا در هر استان انتخاب و به روستاهای نزدیک محل اقامتشان اعزام شدند، گفت: دو ماه بررسی اولیه دانشجویان از وضعیت روستاها انجام شده و حالا این نشست در پی ارزیابی این طرح برگزار شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: دانشجویان با اعزام به روستاها، اهدافی همچون بررسی زمینه اشتغال، افزایش بهره‌وری، بررسی علل مهاجرت و مشکلات روستاها را برعهده داشتند  و این نشست برای ارزیابی عملکرد آنها برگزار شده است.

دین‌پرست با بیان اینکه در این جلسه نتایج حاصله مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در این طرح سعی شده که مشکلات پیش‌روی اشتغال روستاییان، موانع و مشکلات پیش روی ماندگاری روستاییان بررسی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در این پاسخ به این سوال که آیا قرار است چنین طرحی در خصوص شهرداری‌ها نیز برگزار شود، گفت: در صورت مثبت بودن این طرح، نه تنها در شهرداری‌ها بلکه در حوزه بانک، اقتصاد و… از ظرفیت دانشجویان برای افزایش بهره‌وری در توسعه استفاده می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس