تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: اجبار کتابفروشی‌ها برای خرید حل‌المسائل و نوشت افزار همراه با کتب درسی تخلف است، اولیاء مراتب را به ما گزارش دهند. لیدا نیک روش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان متوسطه اول […]

[ad_1]

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: اجبار کتابفروشی‌ها برای خرید حل‌المسائل و نوشت افزار همراه با کتب درسی تخلف است، اولیاء مراتب را به ما گزارش دهند.

لیدا نیک روش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان متوسطه اول و دوم از ۲۰ شهریور از طریق کتابفروشی‌ها آغاز شده است اظهار کرد: قیمت کتاب‌های درسی باید در معرض دید اولیاء و دانش آموزان در کتابفروشی‌ها قرار بگیرد. همچنین اولیاء نباید وجهی بیش از قیمت پشت جلد پرداخت کنند.

وی در پاسخ به شکایات مطرح شده از سوی اولیاء مبنی بر اینکه برخی کتابفروشی‌ها والدین را ناچار می‌کنند تا به همراه کتاب درسی، حل المسائل و کتاب کمک آموزشی خریداری کنند گفت: کتابفروشی‌ها نباید دانش آموزان را مجاب کنند که علاوه بر کتب درسی نوشت افزار یا حل‌المسائل خریداری کنند که این تخلف است و قطعا با آن برخورد می‌شود.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر کتابفروشی متخلف، طرف قرارداد با شرکت چاپ و نشر باشد فورا با آن کتابفروشی فسخ قرارداد می‌کنیم و اگر کتابفروشی متفرقه باشد از طریق تعزیرات و مراجع قانونی به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

نیک روش تاکید کرد: اگر اولیاء با چنین  مواردی برخورد کردند و یا برای تهیه کتب با مشکلاتی مواجه شدند می‌توانند با شماره‌های ۸۸۸۲۷۷۷۸ و ۸۸۳۰۵۸۶۰ تماس گرفته و مراتب را گزارش دهند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس