تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴
*احمد حكيمي‌پور

بنابراین تقویت و هماهنگی میان قوا به ویژه تعامل مثبت با قوه مجریه می‌تواند به تداوم موفقیت سال ۹۲ در سال ۹۶ یاری برساند.

عملکرد هیات‌های نظارتی و اجرایی در انتخابات می‌تواند زمینه‌ساز ظرفیت‌های لازم برای خلق حماسه‌ای ماندگار باشد؛ چراکه انتخابات فرصتی مناسب جهت کسب مطالبات مرم از نماینده‌های منتخب خود در آینده بوده و نتیجه آن نه‌تنها در تحول و توسعه کشور در کنار سایر قوا چون قوه مجریه بلکه حتی در خمیرمایه انتخابات سال۹۶ نیز موثر واقع خواهد شد. از این رو انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم به عنوان دغدغه و تکاپوی جامعه سیاسی کشور، حتی جریان‌ها و طیف‌های مختلف اجتماعی اکنون حائزاهمیت بوده به همین دلیل تشکل‌ها و احزاب به ویژه دو جبهه شاخص اصلاح‌طلبی و اصولگرایی همگی درصددند تا انتخابات مجلس را به نفع خود رقم بزنند.

بنابراین تقویت و هماهنگی میان قوا به ویژه تعامل مثبت با قوه مجریه می‌تواند به تداوم موفقیت سال ۹۲ در سال ۹۶ یاری برساند. عملکرد مجلس و کیفیت تعامل پارلمان با دولت در گره‌گشایی از مشکلات و ایجاد امید و آرامش در جامعه اثرگذار خواهد بود. بدیهی است که این امر می‌تواند انتخابات سال۹۶ را به نفع دولت رقم زده و در نهایت سبب تداوم خدمت دولت در دوره بعد نیز شود. اتحاد و انسجام جریان اصلاحات و حامیان دولت همچنین می‌تواند در سرنوشت انتخابات مجلس شورای اسلامی موثر واقع شود. گمان می‌رود اگر گام وحدت‌بخش سال۹۲ در انتخابات سال جاری نیز تکرار شود قطعا می‌توان گامی موثر و مفید در این راستا برداشت و در نتیجه پیامدهای بسیار مثبتی در افکار عمومی و ایجاد اطمینان در جامعه خواهد داشت.

در مجلس کنونی آنچه که مشاهده شد متاسفانه دامن‌زدن به اختلافات و در حقیقت نوعی کارشکنی در کار دولت از سوی برخی نمایندگان بود. این عده عملا در جهت ایجاد تنش و استرس در جامعه و کارشکنی در اقدامات دولت حرکت کردند. برخی عملکردهای نمایندگان مجلس نهم در حقیقت به جای اینکه پا به پای دولت در تحقق رسالت‌ها و برنامه‌های باشد بیشتر برای دولت مشکل ‌آفرید.

به عبارتی دوران نمایندگی آنها بیشتر به مسائل روزمره و فرسایشی گذشت که قطعا این مسائل نزد افکار عمومی بازتاب مطلوبی نخواهد داشت. چراکه جامعه ایرانی بیش از هر زمان دیگری خواهان رفاه و آرامش است. زمان کنونی فرصتی مهم برای اصلاح‌طلبان و حامیان دولت جهت مدیریت و ایجاد وحدت حداکثری در کشور به نفع خودشان است. به طور قطع انسجام و عملکرد اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو افراد بیشتری را به پای صندوق‌های رای کشانده و این جریان را به نحوی مطلوب پشتیبانی خواهد کرد. بنابراین پیروزی اصلاح‌طلبان درانتخابات به هوشیاری و درایت اعضای این جریان بازمی‌گردد. همه داوطلبان انتخاباتی باید بدانند که مساله سهم‌خواهی و غلط خود را دیدن و پنداشتن در میان مردم بازتابی منفی خواهد داشت. به نظر اصلاح‌طلبان همان طور که بارها خود نیز گفتند در صورت تعدد آرا در میان این جبهه به نفع یکدیگر با در نظر گرفتن منافع ملی کنارخواهند کشید. قطعا این مساله به نفع اصلاح‌طلبان تمام خواهد شد و می‌تواند برگ برنده را در دستان این جریان در انتخابات سال جاری با شکوه هر چه تمام‌تر به نمایش بگذارد.

* رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران و دبیرکل حزب اراده ملت ایران

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس