تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] متخصصان سلامت می‌گویند: ترکیب‌های موجود در انواع مرکبات می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی، کبد چرب و دیابت در افراد چاق جلوگیری کند. به گزارش ایسنا، در این بررسی متخصصان آمریکایی دریافتند افزودن میوه‌هایی همچون پرتقال و لیموترش به رژیم غذایی می‌تواند در مقابله با بیماری‌های مرتبط با چاقی نقش موثری داشته باشد. همچنین مصرف […]

[ad_1]

متخصصان سلامت می‌گویند: ترکیب‌های موجود در انواع مرکبات می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی، کبد چرب و دیابت در افراد چاق جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی متخصصان آمریکایی دریافتند افزودن میوه‌هایی همچون پرتقال و لیموترش به رژیم غذایی می‌تواند در مقابله با بیماری‌های مرتبط با چاقی نقش موثری داشته باشد. همچنین مصرف انواع مرکبات که فوائد آنها تاکنون دست‌کم گرفته شده می‌تواند برای ۸۰ میلیون آمریکایی مبتلا به چاقی سودمند باشد.

مرکبات حاوی آنتی اکسیدان‌های مفید برای سلامت قلب هستند. در این بررسی محققان برای گروهی متشکل از ۵۰ موش آزمایشگاهی رژیم غذایی استاندارد، رژیم غذایی حاوی چربی بالا و همچنین رژیم غذایی مملو از چربی همراه با انواع “فلاوانون” را در نظر گرفتند. فلاوانون‌ها گروهی از آنتی اکسیدان‌ها به حساب می‌آیند که در مرکباتی همچون پرتقال و لیموترش وجود دارد.

در این بررسی مشخص شد در مقایسه با رژیم غذایی سالم، موش‌هایی که از رژیم غذایی حاوی چربی بالا مصرف کرده بودند ۸۰ درصد بیشتر دچار مشکلات خونی شده و آسیب دیدگی کبد در آنها ۵۷ درصد بوده است. اما در موش‌های گروه سوم مشکلات خونی حدود ۴۸ درصد و آسیب دیدگی کبدی بین ۵۰ تا ۶۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش مدیکال دیلی، فلاوانون‌ها این توانایی را دارند که خطر بیماری‌های مرتبط با چاقی را همچون بیماری‌های قلبی، کبد چرب و دیابت را کاهش دهند، اما فوائد آن تنها به افراد چاق محدود نمی‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس