تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] محققان چینی با تحقق بخشیدن به رویای اتوبوسی که از ترافیک عبور می کند، نمونه اولیه این فناوری را وارد سامانه حمل و نقل چین کردند. به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس الرت، این اتوبوس که Transit Elevated Bus یا به اختصار TEB نام دارد، دو روز قبل (سه شنبه) وارد خیابان […]

[ad_1]

محققان چینی با تحقق بخشیدن به رویای اتوبوسی که از ترافیک عبور می کند، نمونه اولیه این فناوری را وارد سامانه حمل و نقل چین کردند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس الرت، این اتوبوس که Transit Elevated Bus یا به اختصار TEB نام دارد، دو روز قبل (سه شنبه) وارد خیابان های شهرستان Qinhuangdao چین شد. طول، عرض و ارتفاع TEB به ترتیب حدود ۲۲، ۷٫۸ و ۴٫۸ متر است و گنجایش ۳۰۰ مسافر را دارد. 

فضای پایین اتوبوس خالی است و خودروهایی با عرض کمتر از ۲ متر می توانند در این فضا حرکت کنند. اتوبوس TEB قادر است تا سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و می تواند جایگزین ۴۰ اتوبوس معمولی باشد. 

این اتوبوس از انتشار دو هزار و ۴۸۰ تن کربن در سال جلوگیری می کند، از طرفی ۸۰۰ تن سوخت در سال توسط این سامانه صرفه جویی می شود. نمونه کوچک این اتوبوس در ماه مه در نمایشگاه بین المللی فناوری های پیشرفته پکن پرده برداری شد و در دوم اوت به صورت رسمی و کاربردی رونمایی شد.هدف از آغاز به کار این اتوبوس، بررسی سیستم ترمز و مصرف برق واقعی آن است.

محققان امیدوارند که این وسیله حمل و نقل ظرف یک سال تا یک سال و نیم آینده وارد سامانه حمل و نقل چین شود. به نظر می رسد این وسیله حمل و نقل عمومی راهکار مناسبی برای حمل و نقل مسافرین در شهرهای پرترافیک و آلوده چین باشد. 

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس