تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر خارجه ترکیه با اعلام اینکه کشورش با روسیه درباره منطقه به‌ویژه سوریه همکاری خواهند کرد، تأکید کرد آنکارا و مسکو بر حفظ تمامیت ارضی سوریه اتفاق نظر دارند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» اظهار داشت: دستیابی به راه‌حلی […]

[ad_1]

وزیر خارجه ترکیه با اعلام اینکه کشورش با روسیه درباره منطقه به‌ویژه سوریه همکاری خواهند کرد، تأکید کرد آنکارا و مسکو بر حفظ تمامیت ارضی سوریه اتفاق نظر دارند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» اظهار داشت: دستیابی به راه‌حلی پایدار برای بحران سوریه بدون مشارکت روسیه غیرممکن است.

چاوش اوغلو «همکاری صادقانه جامعه جهانی برای پایان دادن به بحران بسیار فزاینده در سوریه» را خواستار شد.

وزیر خارجه ترکیه گفت: روسیه دوست ترکیه در منطقه محسوب می‌شود و دولت روسیه دوستی بااعتمادتر از همتای ترکی خود نمی‌یابد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره سازو کار همکاری، که قرار است بین روسیه و ترکیه درخصوص منطقه خاورمیانه به‌ویژه سوریه شکل بگیرد، گفت: متاسفانه اوضاع سوریه به شکل گسترده‌ای بحرانی شده است و ضرورت داد برای حل و فصل این بحران و جلوگیری از کشتار غیرنظامیان همکاری شود.

وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد: گروه‌های تروریستی خطری بزرگ هم برای ترکیه، و هم روسیه و هم تمامی کشورهای اروپایی محسوب می‌شوند و ضرورت دارد به شکلی جدی برای جلوگیری از گسترش این پدیده در جهان مبارزه کرد.

مولود چاوش اوغلو خاطرنشان کرد: روسیه و ترکیه بر حفظ تمامیت ارضی و مرزهای سوریه اتفاق نظر دارد.

روابط مسکو و آنکارا در ماه نوامبیر گذشته در پی اقدام جنگنده‌های ترکیه به سرنگون کردن جنگنده «سوخوی ۲۴» روسیه تیره شد ولی به دنبال عذرخواهی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه از همتای روسی خود «ولادیمیر پوتین» به دلیل این حادثه، نشانه‌های عادی‌سازی در روابط آشکار شده است.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس