تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴
در جریان رقابت‌های فوق سنگین مسابقات جهانی وزنه‌برداری

وزنه‌بردار روس در حرکت دوضرب با ثبت رکورد ۲۶۴ کیلوگرم رکورد جهان را شکست.

به گزارش”گذار خبر”، در جریان رقابت‌های فوق سنگین مسابقات جهانی وزنه‌برداری از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد امروز در آمریکا، الکسی لوچف وزنه‌بردار روس در حرکت دوضرب به رکورد دوضرب جهان حمله کرد و توانست با ثبت رکورد ۲۶۴ کیلوگرم، رکورد رضازاده را که ۲۶۳ کیلوگرم بود بشکند.

رکورد مجموع جهان ۴۷۲ کیلوگرم بود که رضازاده در المپیک سیدنی آن را به ثبت رسانده بود اما این رکورد با ۴۷۵ کیلوگرم توسط وزنه‌بردار روس بهبود بخشیده شد.

الکسی لوچف از روسیه در آخرین روز از مسابقات جهانی وزنه برداری با شکستن رکوردهای جهانی دوضرب و مجموع حسین رضازاده، برای نخستین بار روی سکوی قهرمانی دسته فوق سنگین مسابقات جهانی وزنه برداری ایستاد و عنوان قویترین مرد جهان را از آن خود کرد.

الکسی لوچف که  پیش از این تنها یک مدال برنز جهانی در سال ۲۰۱۳ داشت در غیاب روسلان البگوف،شانس اول روسیه برای کسب مدال طلای این وزن به شمار می رفت و  در حرکت های یکضرب با مهار وزنه های ۲۰۰، ۲۰۶ و ۲۱۱ کیلوگرم از سایر مدعیان این وزن سبقت کرد و خود را به ۳ کیلوگرمی رکورد جهانی بهداد سلیمی نزدیک کرد.

اما اوج هنرنمایی غول جدید روس ها در حرکت های دوضرب بود؛ جایی که پس از مهار وزنه های ۲۴۲ و ۲۴۸ کیلوگرم و مسجل کردن قهرمانی خود در دوضرب و مجموع، به سراغ وزنه ۲۶۴ کیلوگرم رفت تا به رکورد دوضرب و مجموع دسته فوق سنگین حمله کند.

حسین رضازاده در المپیک ۲۰۰۴ آتن، با مهار وزنه ۲۶۳ کیلوگرم، رکورد جهانی حرکت دوضرب دسته فوق سنگین را از آن خود کرد. رکورد مجموع نیز ۴ سال قبل از آن در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی با حدنصاب ۴۷۲ کیلوگرم توسط رضازاده به ثبت رسیده بود. بعد از ۱۱ و ۱۵ سال وقت آن رسیده بود که وزنه برداری از روسیه این رکوردها را جابه جا کند. لوچف پشت وزنه ۲۶۴ کیلوگرم ایستاد و این وزنه را با اقتدار بالای سر برد و با مهار این وزنه ضمن شکستن رکورد دوضرب دنیا به میزان یک کیلوگرم، رکورد مجموع دسته فوق سنگین را هم با میزبان ۳ کیلوگرم ارتقا بخشید و با حدنصاب ۴۷۵ کیلوگرم، روی سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

به این ترتیب نام حسین رضازاده پس از مدت ها از لیست رکورداران وزنه برداری قهرمانی جهان پاک شد.

در پایان رقابتهای دسته ۱۰۵+ کیلوگرم بهادر مولایی با رکورد مجموع ۴۰۶ کیلوگرم در مکان شانزدهم ایستاد تا جمع امتیازات تیم ما در رده بندی سهمیه المپیک به ۵۳ امتیاز برسد. بهداد سلیمی غایب بزرگ ایران در این دسته بود.

رده بندی نفرات برتر وزن ۱۰۵+ کیلوگرم:

یکضرب

۱- الکسی لوچف از روسیه: ۲۱۱ کیلوگرم – طلا

۲- لاشا تالاخادزه از گرجستان: ۲۰۷ کیلوگرم – نقره

۳- گور میناسیان از ارمنستان: ۲۰۳ کیلوگرم – برنز

دوضرب

۱- الکسی لوچف از روسیه: ۲۶۴ کیلوگرم – طلا

۲- مارت سیم از استونی: ۲۴۸ کیلوگرم – نقره

۳- لاشا تالاخادزه از گرجستان: ۲۴۷ کیلوگرم – برنز

مجموع

۱- الکسی لوچف از روسیه: یکضرب ۲۱۱، دوضرب ۲۶۴، مجموع ۴۷۵ (طلا)

۲- لاشا تالاخادزه از گرجستان: یکضرب ۲۰۷، دوضرب ۲۴۷، مجموع ۴۵۴ (نقره)

۳- مارت سیم از استونی: یکضرب ۱۹۰، دوضرب ۲۴۸، مجموع ۴۳۸ (برنز)

 

فیلم رکوردشکنی لوچف را اینجا تماشا کنید(کلیک کنید)

 

این چهره قوی ترین مرد جدید جهان دقایقی پس از شکستن رکورد رضازاده است، رکوردی که امیدواریم به زودی به دست یک پهلوان ایرانی پس گرفته شود:

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس